• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

На Херсонщині росіяни проводять каральні акції, — Маляр

На тимчасово захоплених територіях зростає кількість проукраїнськи налаштованого населення, російські військові вдаються до жорстких масових каральних акцій

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганну Маляр, передає "ДС".

"Вплив російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованій території України стрімко знижується через їх нездатність підтримувати прийнятний рівень життєзабезпечення місцевого населення", — написала вона.

Так, у низці захоплених населених пунктів Запорізької і Херсонської областей місцеві жителі демонстративно нехтують розпорядженнями окупаційних адміністрацій та висловлюють недовіру до пропаганди РФ.

Серед мешканців все більше поширюється правдива інформація про ситуацію на передовій та згубність наслідків ворожої окупації, а також зростає кількість проукраїнськи налаштованого населення.

При цьому для протидії зазначеним тенденціям командування російських військ вдається до проведення жорстких масових каральних акцій.

Зокрема, росіяни протягом кількох тижнів тримали Кирилівка у Запорізькій області в оточенні. Тоді окупанти проводили тотальну фільтрацію місцевого населення, обшуки на об’єктах місцевої інфраструктури та у помешкань громадян.

Зазначається, що особливо ретельній перевірці підлягали громадяни, щодо яких представники ФСБ Росії зібрали дані (доноси) про підтримання проукраїнських позицій.

При цьому у більшості випадків таких людей загарбники одразу затримували та вивозили для проведення допитів. Частину з них після допитів до місць постійного мешкання не повернули, їхня доля наразі невідома.

Як повідомляла "ДС", у ніч на 6 червня російські війська підірвали Каховську ГЕС.

У МВС розповіли, що робити цивільним, які опинилися у небезпечній зоні. Таких наразі близько 16 тис. людей.

В "Укргідроенерго" кажуть, що Каховську ГЕС повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua