• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

На Рівненщині чоловік обікрав сестру, суд зобов'язав його прочитати "Кайдашеву сім'ю"

Мешканець Рівненської області викрав садовий інвентар та інструменти у рідної сестри, яка успадкувала батьківську хату, — його зобов'язали прочитати повість українського письменника Івана Семеновича Нечуй-Левицького, "Кайдашеву сім'ю"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у вироку суду, передає "ДС".

За словами постраждалої, брат поцупив у неї інвентар на понад шість тисяч гривень, серед якого ножівки, ломи, сокири та інший інвентар.

Обвинувачений стверджував, що забрав лише своє майно, яке нібито купив, поки жив у будинку. Також, за його словами, він попереджав сестру, що приїде забирати майно, але її не виявилося вдома.

Згідно з матеріалами справи, 25 травня 2023 року чоловік зайшов на приватну територію, зірвав із господарської будівлі замок і забрав приладдя, яке нібито належить йому. Чоловік свою провину не визнав, але фактичних обставин і подій не заперечував.

"Обвинувачений провину не визнає, у потерпілої вибачення не просив, навпаки, під час розгляду справи постійно звинувачував останню в тому, що вона неправомірно звернулася із заявою в поліцію", - йдеться у повідомленні.

Крім того, за словами жінки, чоловік неодноразово приїжджав до неї після того, як її чоловіка мобілізували до ЗСУ, зривав замки, викидав речі, писав повідомлення з погрозами та побажаннями смерті.

Слідство встановило, що приблизно через чотири роки після смерті матері, чоловік дізнався, що його сестра має намір продати батьківський спадок, і це підштовхнуло його прийти до будинку, та "забрати своє". 

Суд вирішив не позбавляти чоловіка волі на п'ять років, а призначив йому натомість рік іспитового терміну та перевиховання шляхом читання української класики. 

"З огляду на необхідність формування в обвинуваченого поваги до права власності, права осіб розпорядження своїм майном у разі смерті, неприпустимість неправомірних дій під час усунення від спадкування, та необхідність цивілізованого розв’язання спорів щодо спадщини, що якнайкраще можна здійснити через читання художньої літератури, суд вважає за необхідне покласти на обвинуваченого обов’язок прочитати відповідну літературу", — зазначається у вироку.

Як писала "ДС", у серпні 2022 року приморський суд Одеси виніс зобов'язав чоловіка, який поширював у соцмережах проросійські пости, прочитати книгу про історію України та роман про "орду".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua