• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

На всіх контрабандистів зі списку РНБО відкриті справи, - СБУ

Відносно так званої "десятки контрабандистів", проти яких Рада нацбезпеки і оборони ввела санкції, заведені кримінальні провадження

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив прессекретар Служби безпеки Артем Дехтяренко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Стосовно фігурантів санкційного списку, рішення щодо яких було прийнято на засіданні РНБО в рамках боротьби з контрабандою, повідомляю, що відносно них раніше було відкрито низку відповідних кримінальних проваджень. Вони розслідуються як СБУ, так й іншими правоохоронними органами», — сказав він.

Спікер зазначив, що про деталі справ буде повідомлено відразу, як це дозволять процесуальні норми і розголошення цих відомостей не зашкодить розслідуванню.

Дехтяренко зауважив, що Служба безпеки здійснює системну роботу щодо захисту національних інтересів України, в тому числі в сфері економічної безпеки. Саме матеріали СБУ лягли в основу рішень РНБО, зокрема, і про введення санкцій проти так званої «десятки контрабандистів».

Дані обмежувальні заходи використовуються для знешкодження загроз національній безпеці. При цьому СБУ діє виключно в рамках правового поля і оперує конкретними фактами і доказовою базою, підкреслив він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський після засідання РНБО оголосив про введення санкцій проти топ-10 українських контрабандистів. Разом з тим, за даними РНБО, в списку санкцій виявилися 79 юридичних осіб.

Крім того, від виконання своїх посадових обов'язків були відсторонені понад 100 співробітників Держмитслужби. Серед них 17 керівників митниць і митних постів.

Зеленський 4 квітня підписав указ про введення в дію рішення РНБО про санкції проти контрабандистів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua