• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

На засіданні РНБО вирішили "розібратися" з судами: Зеленський та Стефанчук повідомили деталі (ВІДЕО)

В Україні буде проведено перевірку судів, а також посилено кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Володимира Зеленського в Telegram, передає "ДС".

За його словами, кримінальну відповідальність планують підвищити завдяки збільшенню тривалості ув'язнення до 15 років з конфіскацією майна.

"І щоб це стосувалось тих, хто вимагає гроші, хто бере гроші, хто тримає цю систему корупції на всіх її ланках. Наступне: мають бути перевірки доброчесності суддів, і не лише перед призначенням на посаду… Час може, на жаль, змінювати людей, щодо яких на початку роботи в судах був позитивний висновок. І вважаю, що варто перевіряти в тому числі з використанням детектора брехні", — заявив Зеленський.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що буде проведено перевірку ВРП суддів Верховного суду на предмет причетності їх до скоєння потенційних злочинів та на предмет дотримання ними різних обставин, пов'язаних з їх діяльністю, і на предмет способу їх життя.

"Буде зроблена ціла низка заходів, які будуть використовувати при доборі суддів та при подальшій діяльності суддів. Так званий поліграф", — сказав Стефанчук на брифінгу за підсумками засідання РНБО.

Нагадаємо, раніше в ЄС заявили, що €50 млрд фінансової допомоги від Європейського Союзу будуть виплачені за умови проведення Україною реформ для покращення верховенства права та боротьби з корупцією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua