• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Над ЗАЕС знову пролетіли російські ракети: "Енергоатом"попередив про можливі ризики

Ще дві російські крилаті ракети пролетіли над українською АЕС

Запорізька АЕС
Запорізька АЕС
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні НАЕК "Енергоатом", передаэ "ДС".

"Сьогодні, о 6:41 та 6:46 дві крилаті ракети ворога пролетіли на низькій висоті над майданчиком Запорізької АЕС у напрямку Запоріжжя", — кажуть у відомстві.

Згодом у Запоріжжі зафіксували вибухи від попадання ракет.

"Ядерний тероризм з боку Росії посилюється, загроза стає дедалі гіршою. За 36 років після Чорнобильської трагедії росія наражає весь світ на небезпеку повторення ядерної катастрофи!" — наголошують в "Енергоатомі".

Керівник "Енергоатому" Петро Котін заявив, що проліт ракет на низькій висоті безпосередньо над майданчиком ЗАЕС, де розташовані 7 ядерних установок з величезною кількостю ядерного матеріалу, створює величезні ризики.

"Ракети можуть влучити в одну чи кілька ядерних установок, а це загрожує ядерною та радіаційною катастрофою всьому світові", — сказав він.

В "Енергоатомі" нагадують, що Запорізька АЕС – найбільша атомна станція в Європі – була захоплена російськими військовими після танкового обстрілу в ніч на 4 березня і досі перебуває під контролем загарбників. Безпосередньо на майданчику ЗАЕС окупанти також тримають важку техніку та боєприпаси, фактично перетворивши станцію на військову базу та тероризуючи персонал станції й населення міста-супутника.

Як писала "ДС", захоплену окупантами на початку війни Чорнобильську АЕС на початку квітня повернули під контроль України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua