• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

"Треба підбирати слова, а не дотискати": Кулеба поміркував, як повертати українців додому

Глава МЗС Дмитро Кулеба вважає, що "дотискати" українців у питанні повернення з-за кордону неправильно

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив на пресконференції з першою леді Оленою Зеленською, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

"Треба знайти правильні слова, правильні інструменти і правильну взаємодію. Тут не можна дотискати", – сказав Кулеба.

Він додав, що уряди країн, в яких перебувають громадяни України, водночас задоволені тим, що українці у них живуть, працюють і адаптуються в їхніх суспільствах, але водночас хочуть допомогти повернути їх додому.

"Вони (уряди країн-партнерів – "ДС") самі знаходяться в дуже вузькому просторі для маневру, тому що ти не можеш робити це примусово. І так само й для нас", – сказав глава МЗС.

Міністр додав, що серед українців за кордоном також є й ті, хто не має куди повертатись, або ж не має можливості це зробити через хворобу, чи необхідність догляду за близькими.

"Я думаю, якщо цю групу відставити вбік, для решти українців, які зараз за кордоном, ми всі присутні в цій залі, ті, хто сьогодні складає сесію в університетах, ходять на роботу в полях, на заводах, у бізнесі, наочний доказ того, що в Україні можна жити, розвиватися і ростити дітей", – підсумував міністр.

Як писала "ДС", усі консульства України з 23 квітня припинили надавати послуги чоловікам призовного віку.

Пізніше у міністерстві закордонних справ України заявили, що розпорядилися відновити прийом заяв на консульські послуги для чоловіків мобілізаційного віку з 18 травня у закордонних дипломатичних установах за умови надання військово-облікового документу в паперовому або електронному вигляді

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua