• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Наглядова рада "Нафтогазу" почала процедуру відсторонення Вітренка

Глава наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд через приписи Національного агентства з питань запобігання корупції ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка

Юрій Вітренко
Юрій Вітренко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Я скликала позачергове засідання наглядової ради, щоб обговорити відсторонення голови правління. З метою забезпечення дотримання високих стандартів належного корпоративного управління я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам "Нафтогазу" і України", – йдеться у заяві Споттісвуд.

Після оприлюднення розпорядження Кабінету міністрів вона обговорила ситуацію, що склалася з премʼєр-міністром Денисом Шмигалем і главою Мінʼюсту Денисом Малюською.

Нагадаємо, у приписі очільника НАЗК Олександра Новикова сказано, що Кабмін зобовʼязаний розірвати контракт головою правління НАК "Нафтогаз" Юрієм Вітренком і скасувати відповідне розпорядження про його призначення керівником НАК, оскільки воно є незаконним.

Як писала "ДС", 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України" і призначив Юрія Вітренка. Коболєв заявив, що про свою відставку дізнався з повідомлень у ЗМІ. Національна компанія назвала рішення уряду про звільнення Коболєва "юридичною маніпуляцією".

3 травня 2021 року незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" у своєму листі до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля заявили, що призначення Вітренка відбувалося за наявності в останнього ознак конфлікту інтересів.

Посли країн Великої сімки (G7) висловили стурбованість відсутністю рішення з питань роботи наглядової ради НАК "Нафтогаз України" після звільнення Андрія Коболєва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua