• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Нардепи дозволили госмедучреждениям мати відокремлене майно та рахунки в банку

Реклама на dsnews.ua
Народні депутати прийняли Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я

За відповідне рішення проголосували 280 парламентаріїв, передає "ДС".

Документ передбачає два основні завдання: реформування організаційно-правового статусу закладів охорони здоров'я та їх фінансування.

Серед основних положень закону:

• Уточнено особливості організаційно-правового статусу закладів охорони здоров'я, їх класифікація, вимоги до установчих документів та управління.

• Встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров'я - державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, зокрема порядок переоформлення ліцензій, інших дозвільних документів.

• Встановлено ряд стимулів, у тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров'я - державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства.

• Врегульовано особливості укладання трудових контрактів з керівниками закладів охорони здоров'я.

• Уточнено можливі джерела фінансування надання медичної допомоги закладами охорони здоров'я.

• Уточнено існуючу гарантію, що кошти не використані закладом охорони здоров'я (крім державних та комунальних закладів) у поточному році, не будуть вилучатись, і можуть використовуватися таким закладом на фінансування його діяльності (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази). Таке невикористання коштів не може бути підставою для зменшення фінансування у наступному бюджетному періоді.

• Врегульовані окремі питання, пов'язані з договорами про медичне обслуговування населення. Договори про медичне обслуговування населення будуть полягати у відповідності зі спеціальним порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, який замінить процедури державних закупівель, що в силу своєї складності і тривалості можуть призвести до перебоїв у наданні медичних послуг.

Державні і комунальні заклади охорони здоров'я будуть залишатися у державній та комунальній власності і не підлягають приватизації.

Представляючи закон, нардеп Ольга Богомолець зазначила, що встановлюється термін "послуга з надання медичної допомоги", яка оплачується державою, місцевими бюджетами і потенційно самим пацієнтом.

Законом передбачається, що державні медустанови можуть мати відокремлене майно.

    Реклама на dsnews.ua