• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Настав час перетворити Чорне море на "море НАТО", - Кулеба

Чорне море через впровадження комплексної стратегії безпеки повинно стати таким, де домінуючу роль грають сили Північноатлантичного альянсу

Реклама на dsnews.ua

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив на Чорноморській безпековій конференції в Бухаресті, передає "ДС".

"Грузія, Україна, Сирія і знову Україна – Москва здійснювала одну жорстоку атаку за іншою. Багато хто на Заході вирішив повірити, що росіяни мають "власну правду".

Але єдина правда полягає в тому, що Росія завжди готувалася до великої імперіалістичної війни з кінцевою метою провести чергову "ялтинську" конференцію, щоб розділити Європу на сфери впливу" – зазначив дипломат.

Кулеба нагадав, що перший замах Росії на територіальну цілісність України відбувся на острові Тузла в Чорному морі 20 років тому.

"На кожному кроці Росія діяла там, де Захід сумнівався. Коли обережність, викликана страхом, закрила двері НАТО для України і Грузії в 2008 році, Росія швидко відреагувала, напавши на обидві країни.

Росія ставала маніяком, але деякі лідери вирішили, що найкраща стратегія – зробити маніяка щасливим. В тому числі, залишаючи його потенційних жертв беззахисними" – зазначив голова української дипломатії.

Кулеба вважає, що майбутній саміт НАТО у Вільнюсі – це правильний час для того, щоб виправити помилки минулого, зробивши рішучі кроки вперед на шляху до членства України в НАТО. "Показати, що двері не лише відчинені, але й існує чіткий план, коли і як Україна увійде в них" – додав він.

"Гадаю, тепер ми всі розуміємо, що страх – це не стратегія. Настав час розробити комплексну мережу безпеки для всіх країн регіону, які відчувають загрозу від маніяка на свободі. Настав час перетворити Чорне море на те, чим стало Балтійське море: море НАТО" – наголосив міністр.

Як писала "ДС", Верховна Рада 10 квітня прийняла звернення до країн-членів НАТО із закликом до прискорення прийняття України до Північноатлантичного альянсу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua