• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

НАЗК перевірило декларацію Зеленського після скандалу з Pandora Papers

Національне агентство з питань запобігання корупції провело перевірку декларації президента Володимира Зеленського про доходи за 2020 рік після появи інформації про наявність фірм у офшорних зонах, що випливла під час розслідування Pandora Papers

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Нацагентства, повідомляє "ДС".

Зазначається, що, зокрема, перевірялася інформація щодо компанії "Maltex Multicapital Corp." (Британські Віргінські острови). Президент надав по даній компанії всі дані, що запитувалися. НАЗК також надіслала запити до органів Британських Віргінських Островів та Белізу. Станом на останній день повної перевірки НАЗК не отримало від згаданих органів інформації.

Були перевірені й дані по будинку в місті Форте-дей-Мармі (Італія), що належить товариству з обмеженою відповідальністю San Tommaso SRL, кінцевим бенефіціаром якого є дружина президента Олена Зеленська. Згідно з даними власника об'єкта, протягом 2020 року президент та члени його сім'ї не користувалися цією нерухомістю, і протягом звітного періоду будинок використовувався юридичною особою у господарській діяльності.

Як повідомляла "ДС", 3 жовтня було оприлюднене масштабне журналістське розслідування документів офшорних компаній Pandora Papers. У розслідуванні фігурували фірми президента Володимира Зеленського, глави СБУ Івана Баканова, позаштатного помічника президента Сергія Шефіра, а також зв'язок цих компаній з фірмами олігарха Ігоря Коломойського і справою про розкрадання коштів з "Приватбанку". На офшорні компанії Зеленського та інших "кварталівців" оформлена, зокрема, елітна нерухомість в Європі.

Крім того, в розслідуванні Pandora Papers фігурують і інші впливові українці.

В Офісі президента заявили, що інформація про офшори Зеленського не є компрометуючою.

Сам Зеленський заявив, що розслідування не містить нічого нового, і запевнив, що не займався відмиванням грошей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua