• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

НАЗК закликало Зеленського накласти вето на закон щодо декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило лист до президента з проханням ветувати закон щодо декларування, прийнятий Верховною Радою 3 червня

Реклама на dsnews.ua

Мова йде про закон № 4651, який дозволить посадовцям записувати майно на родичів, інформує "ДС".

В НАЗК нагадали, що початковою метою законопроєкту, який вже направлено на підпис главі держави, було відновлення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі за декларування недостовірної інформації та умисне неподання декларації.

"НАЗК вдячне за швидку реакцію Президента Володимира Зеленського, який одразу ж після голосування за законопроєкт № 4651 повідомив про те, що найближчим часом накладе вето на цей закон. Ухвалення закону в такому вигляді призведе до небезпечних наслідків, поміж яких — нові можливості для корупціонерів щодо легалізації незаконно набутих активів. Своєю чергою НАЗК надсилає президенту конкретні пропозиції про те, як усунути норми, що сприяють корупції", — зазначив заступник голови НАЗК Роман Сухоставець. 

Як зазначається, під час голосування депутати внесли кілька правок в законопроєкт, які дозволять недоброчесним публічним службовцям ухилятися від декларування. Зокрема:  

  • відомості про обʼєкти декларування, які перебувають у володінні або користуванні членів сімʼї субʼєкта декларування, мають зазначатися у декларації лише у разі, якщо член сімʼї "подасть" декларантові відомості про такі обʼєкти декларування у будь-якому вигляді. Натомість "відомими" вважаються лише ті відомості, про які член сім’ї безпосередньо повідомив декларанту. Ці правки дозволять недоброчесним декларантам приховувати неправомірно здобуті активи, "переписуючи" все на членів сімʼї, щоб надалі апелювати, що родичі не надали їм інформації про таке майно (правка № 50 та № 65);
  • навіть за недекларування майна на мільйони гривень передбачено лише обмеження волі до двох років за умисне неподання декларації замість позбавлення волі на такий самий термін (правка № 59). Нагадаємо, що обмеження волі — це перебування засудженого у закладі "санаторного" типу з можливість його покидати у разі погодження керівництва закладу. Позбавлення волі передбачає перебування засудженого у в‘язниці.  

Детальніше щодо пропозицій НАЗК до закону можна ознайомитися в листі заступника голови НАЗК Романа Сухоставця.

Раніше повідомлялося, що Комітет ВР схвалив законопроєкт, що дозволяє приховувати майно чиновників за допомогою дітей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua