• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Не слід зберігати обличчя НАТО за рахунок України, – експерт

За рахунок репутації України західні держави хочуть спустити на гальмах ситуацію із потраплянням російської ракети по території Польщі. Так вони хочуть не допустити третьої світової, однак цю ситуацію Росія використає в своїх цілях

Місце падіння ракети у Польщі
Місце падіння ракети у Польщі
Реклама на dsnews.ua

Про це написав експерт Тарас Загородній у своєму блозі, передає "ДС".

"Виходить так, що ціною репутації України, наших Збройних Сил західні країни хочуть спустити ситуацію на гальмах, щоб не "допустити третьої світової". Мовляв, хлопці, кажіть, що ракета ваша, ми всі на те закриваємо очі і усім добре. Ну майже усім. Адже після визнання Україною на прохання Заходу причетності до ракети, розгортається цілий серіал з боку росії під назвою "Украина бамбіт НАТО", — пише Тарас Загородній.

За словами експерта, якщо буде доведено, що саме російська ракета завдала удару по території НАТО, останньому потрібно буде не лише визнати проблеми в своїй ППО, а й відповідати. Саме тому в Польшу не допускають українських фахівців до розслідування інциденту.

"Якщо б ситуація була однозначною – то українські слідчі безперешкодно мали б брати участь у спільному розслідуванні інциденту; Їх навіть допустили спочатку, але після більш детально розслідування українській стороні відмовили в участі в розслідуванні. По-друге, американські партнери могли б зняти всі питання, надавши доступ до даних системи AWACS НАТО (система дальнього радіолокаційного виявлення і управління), яка в режимі реального часу відстежує пуски та переміщення всіх повітряних цілей (в т.ч. російських ракет) ", — зазначає Загородній.

Тарас Загородній також наголошує, що через визнання потрапаляння російської ракети по території Польщі — не варто малювати сценарій негайного прямого вступу військ країн НАТО у війну з РФ. Натомість, НАТО мало б різко окреслити червоні лінії для Росії та посилити військову допомогу Україні, передавши літаки, далекобійні ракети та ППО тощо.

    Реклама на dsnews.ua