• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Немає права голосу: Кулеба заявив, що Росія не завадить зближенню України та НАТО

Російська Федерація не може брати участь у відповідних дискусіях і не завадить Україні зблизитися з Північноатлантичним Альянсом

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр іноземних справ Дмитро Кулеба, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"На наш погляд, підсумки саміту НАТО в Мадриді мають не лише описати реакцію союзників на нові виклики та погрози, а й встановити керівні принципи, які можуть допомогти їм виконати рішення саміту у Бухаресті щодо можливого членства України", — зазначив голова МЗС.

Кулеба наголосив, що Росія не може завадити Україні зблизитися з НАТО і не має права голосу у відповідних дискусіях.

"Будь-які пропозиції Росії обговорити з НАТО, США чи будь-якою іншою країною будь-які так звані гарантії того, що Альянс не розширюватиметься на схід, є незаконними", — наголосив міністр.

Кулеба додав, що найкращою гарантією безпеки для Росії було б виведення своїх військ з території України, припинення агресії проти України і, таким чином, нормалізація відносин із Заходом "замість тягти Європу назад в часи холодної війни". 

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що головною перепоною вступу України в ЄС та НАТО є те, що окремі члени цих союзів дивляться на Україну крізь призму їхніх відносин з Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua