• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Нідерланди увійшли до ТОП-10 країн за рівнем військової підтримки України

Нідерланди увійшли до десятки країн за обсягами постачання в Україну озброєнь для відбиття широкомасштабної агресії Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський на зустрічі з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу глави держави.

"За обсягом наданої оборонної підтримки Нідерланди входять у першу десятку партнерів нашої держави. І я хочу відзначити рішення уряду Нідерландів надати нашій країні додаткове важке озброєння. Ми за це дуже вдячні", – сказав Зеленський.

Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію на фронті та варіанти її розвитку. Окрему увагу під час переговорів було приділено питанню відновлення України. Йдеться як про повоєнне відновлення, так і про те, що потрібно вже зараз – посилення безпеки, активізація економіки, підготовка до опалювального сезону та навчального року.

Зі свого боку Марк Рютте наголосив, що Україна сьогодні переживає важкі часи, і це також складний час для всієї Європи. Він висловив повагу до українського народу, який мужньо і рішуче бореться проти російської агресії. За його словами, українці заслуговують на підтримку всього світу.

Прем'єр-міністр Нідерландів також розповів, що відвідав населені пункти Київської області, які постраждали від військових злочинів російських окупантів, та був шокований побаченим. Він наголосив, що винні мають бути притягнуті до відповідальності.

За словами Рютте, Нідерланди й надалі підтримуватимуть Україну політично, посилюватимуть співпрацю на двосторонньому та багатосторонньому рівнях, тиснутимуть на керівництво Росії. Також продовжать надавати нашій країні військову допомогу.

"І я знову закликаю всіх своїх колег у Європі та за її межами допомагати Україні важким озброєнням", – сказав глава уряду Нідерландів.

Прем'єр-міністр Нідерландів наголосив на важливості набуття Україною статусу країни – кандидата в члени Європейського Союзу.

Також Рютте наголосив на важливості вирішення питання відновлення експорту української аграрної продукції.

Як повідомляла "ДС", 5 липня стало відомо, що Нідерланди виділяють 200 млн євро кредиту для України, які через МВФ будуть витрачені, зокрема, виплату зарплат бюджетникам.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua