• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Норвегія готує для Україні новий пакет військової допомоги: що він включає

Норвегія передає Україні новий пакет військової допомоги, який включає зимовий одяг, самохідну артилерійську установку М109 та запчастини до артилерії

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам, передає "ДС" із посиланням на норвезький телеканал TV 2.

"Українці, звичайно, запитували про зимовий одяг. Є низка країн, зокрема наші північні друзі, які зараз об’єднують зусилля, щоб пожертвувати одяг. Зараз у ньому є велика потреба", — сказав норвезький міністр.

Тож Норвегія передає 55 тисяч одиниць зимового одягу, 30 тисяч польових пайків та приблизно 55 тисяч перев'язувальних матеріалів. Одяг для потреб української армії або взяли з запасів, або закупили.

Крім того, Норвегія передає САУ М109. Загалом країна вже передала 22 такі установки з початку повномасштабної війни. Також до цих САУ передають 20 тисяч запчастин.

Також Норвегія виділяє 150 мільйонів норвезьких крон (приблизно 15 мільйонів доларів) на військову місію ЄС із підтримки України.

Нещодавно уряд Норвегії оголосив, що виділить на підтримку України майже 1,5 мільярда норвезьких крон (близько 144 мільйонів доларів США) для Міжнародного фонду, який очолює Велика Британія. Раніше Норвегія вже пожертвувала фонду 400 мільйонів норвезьких крон. За словами Грама, ці кошти використали для придбання безпілотників, обладнання для їхнього глушіння й на артилерійські снаряди.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua