• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Нова політична партія "Українці" виграла позачергові вибори у Карлівці

Карлівська громада Полтавщини найбільше депутатських мандатів доручила не основним політичним гравцям, а абсолютно новій політичній силі. За результатами підрахунку голосів виборців, 31 жовтня на перевиборах до міськради партія "Українці", яка цьогоріч вперше постала на електоральній сцені, вдвічі випередила своїх найближчих конкурентів та обійшла "Батьківщину", ОПЗЖ та "Слугу народу"

Реклама на dsnews.ua

Політична партія "Українці" була зареєстрована у січні 2021-го. Це всеукраїнська політична сила нового формату, що сьогодні нараховує 15 осередків по всій країні. Її засновники — українські підприємці, правники, громадські активісти нової генерації, котрі прагнуть якісних змін життя країни і знають, як їх втілити. Вже за перший рік своєї роботи у Карлівській ОТГ "Українці" зуміли це довести місцевим мешканцям. Створили Центр розвитку Карлівки — своєрідний стратегічний хаб, у якому відкрито обговорюють ідеї, пропозиції та проблеми з громадою. Оголосили народний праймеріз — рейтинговий відбір кандидатів у депутати міськради для усіх карлівчан, котрі переймаються майбутнім свого міста. І, так, у партійному списку "Українців", поданому до виборчих дільниць у Карлівці, — тільки місцеві мешканці, жодних "чужинців". 

"З податків, сплачених українцями, наповнюються бюджети всіх рівнів, тож саме українці мають вирішувати, як їх розподіляти. Основна мета нашої партії — не змінити владу, а дозволити українцям самим стати владою. Ми вдячні карлівчанам за підтримку. Разом з ними ми перетворимо Карлівку на оазу добробуту, і покажемо, що "Українці" працюють для українців", — прокоментував результати виборів керівник Карлівського міського осередку політичної партії "Українці", новообраний депутат міськради і, вірогідно, її майбутній секретар Андрій Дуленко.

У депутати міськради Карлівської ОТГ балотувалось майже чотириста кандидатів від 16 політичних сил. Голоси виборців розподілились так:

1 "Українці" – 25,06%;

2 "Батьківщина" – 11,83%;

3 "Довіра" – 11,52%;

4 "Аграрна партія України" – 10,97%;

5 "Сила і честь" – 8,01%;

6 "За майбутнє" – 7,91%;

7 "Опозиційна платформа – За життя" –5,17%;

8 "Удар" – 4,32%;

9 "Партія Простих людей Сергія Капліна" – 3,81%;

10 "Українська стратегія Гройсмана" – 2,77%;

11 "Європейська Солідарність" – 2,22%;

12 "Рідне місто" – 2,15%;

13 "Пропозиція" – 1,75%;

14 "Слуга народу" – 1,48%;

15 "Українська республіканська партія" – 0,57%;

16 "Народний рух України" – 0,47%;

• недійсні – 320 голосів, 4,18%.

Рекордно низька явка на місцевих виборах загалом по країні доводить, що українці втомилися від політики як такої. Але втрата довіри електорату до провідних політичних гравців водночас надає можливості проявити себе новаторським політичним силам. Так позиціонує себе і партія "Українці" — партія платників податків, яка відстоює ідеї фінансової децентралізації, прямого розподілу коштів громади безпосередньо її мешканцями і прозорого використання сплачених у бюджет податків. Її ідеї та програмні засади найбільше відгукнулись виборцям у Карлівці, як, імовірно, і власне назва партії: "Українці" — просто, зрозуміло і близько кожному українцю. 

"Перемога у Карлівській ОТГ — це перший крок нашої партії на шляху до виборів у всій країні. Економічним зростанням та покращенням соціальних умов тут ми покажемо, що громада здатна самостійно формувати і розвивати простір, у якому живе. І в подальшому приклад Карлівки може стати моделлю розвитку всіх українських міст і громад", — підсумував лідер партії "Українці" Андрій Палкін, голова Ради арбітражних керуючих Дніпропетровської області, адвокат і громадський діяч.

    Реклама на dsnews.ua