• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Оновлення вертикалі та формування команди. Як приживається новий губернатор Харківщини

Олегу Синєгубову фактично доведеться перезапустити механізм президентського управління на Харківщині

Олег Синєгубов
Олег Синєгубов
Реклама на dsnews.ua

Харківська область – найважливіший регіон України. Навіть безвідносно до нинішньої складної ситуації на східних та північних рубежах країни. При цьому два з лишком роки він жив у стані постійної управлінської кризи, президентську вертикаль представляли досить слабкі керівники. Точніше, пробували репрезентувати — але не виходило. Проте, схоже, з кадровими експериментами на Харківщині покінчено.

Місяць тому, 24 грудня 2021 р., президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення головою Харківської ОДА полтавського губернатора Олега Синєгубова. За каденцію Зеленського це вже третій повноцінний керівник ХОДА. Перший, Олексій Кучер, мабуть, виявився не дуже готовим до нових викликів. За рік його перебування на посаді рейтинг партії "Слуга народу" серйозно просів, що виявилося, зокрема, у незадовільних результатах партії на місцевих виборах 2020 р., де Кучер брав участь як кандидат у мери Харкова та отримав не дуже високий результат. Крім того, він не зміг порозумітися з місцевими елітами.

Айна Тимчук, яка прийшла на зміну Кучеру, не змогла продемонструвати ефективну роботу, подейкували, що навіть у Харкові не проживала постійно, буваючи там лише наїздами зі свого рідного Дніпра. За неї Харківщина була однією з найгірших по боротьбі з коронавірусом. У цей період також сталася серйозна криза у фракції "Слуга народу" в облраді. Тимчук звільнили через 8 місяців після призначення, та 4 місяці ХОДА переживала період безвладдя, оскільки в. о. губернатора Олександр Скакун жодної особливої активності не виявляв. Логічним результатом стала фактична відсутність ефективного державного управління у Харківській області, незадовільна реалізація загальнонаціональних проектів на рівні регіону.

Схоже, що в Офісі президента розглядають Олега Синєгубова, який до призначення керував Полтавською областю два роки, по суті, як антикризового менеджера. Фактично Синєгубов має перезапускати механізм президентського управління на Харківщині. Це завдання йому ускладнює специфіка регіону, де серйозний вплив мають опозиційні президентові Володимиру Зеленському політичні сили та місцеві представники великого бізнесу, які зазвичай дорого беруть за свою лояльність до Києва.

Втім, Харківська область та всі місцеві нюанси Синєгубову відомі дуже добре, оскільки він сам харків'янин і до переїзду до Полтави працював у Харкові. Однак просто йому не буде, можливо, тому голова ОДА одразу продемонстрував дещо агресивний підхід до вирішення завдань. І результат не забариться.

Незважаючи на те, що призначення Синєгубова відбулося перед Новим роком, ніякого "давайте після свят" у роботі ХОДА не було. Вже створено робочі групи з вирішення у сфері проблем. Зокрема, за найвідомішим довгобудом — обласним онкоцентром, будівництво якого зупинилося, хоча гроші з бюджету було виділено. Синєгубов доручив розробити проектну документацію на третю чергу будівництва, а на найближчій сесії облради вирішуватиметься питання щодо виділення коштів. Також перезапущено процес реорганізації районних держадміністрацій, який за планом мав завершити ще рік тому. За даними "ДС", також найближчим часом очікуються нові призначення: Синєгубов уже формує команду.

Досить сміливим кроком нового глави ХОДА було відкрити для ЗМІ всі апаратні наради в обладміністрації. Якщо півроку тому дуже багато харків'ян важко було сказати, хто така Айна Тимчук, і не могли відповісти на питання "хто зараз очолює ХОДА", то, схоже, скоро вони точно знатимуть не тільки хто очолює, а й що відбувається в регіоні.

Реклама на dsnews.ua

Зрозуміло, що один місяць на посаді не може дати достатніх підстав для оцінки якості роботи Олега Синєгубова, але, повторимося, перші кроки вже видно.

    Реклама на dsnews.ua