• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Очільник розвідки сказав, коли Путін ухвалив рішення про повномасштабну війну в Україні

Очільник ГУР МО Кирило Буданов стверджує, що остаточне рішення про повномасштабне вторгнення в Україну російський президент Володимир Путін ухвалив приблизно за 13 годин до його початку

Кирило Буданов
Кирило Буданов
Реклама на dsnews.ua

Про це він повідомив у інтерв'ю "Українській правді", передає "ДС".

"Путін прийняв остаточне рішення про початок бойових дій близько 15:00 23-го числа. До обіду 23-го числа йшли ще певні вагання, підготування і так далі. До цієї дати він міг використати будь-який варіант", — зазначив Кирило Буданов.

За його даними, Путін ухвалював рішення особисто: "Хочу це наголосити. Ніхто особливого впливу на ухвалення цього рішення не мав".

"У день початку війни він особисто вивів на зв'язок командувачів усіх угруповань, заслухав формальну доповідь про готовність до початку і формально особисто дав команду на початок воєнної агресії. Він – хвора людина, ви маєте це розуміти, яка дуже залежна від символів, дат, символізму і тому подібне", — підкреслив очільник розвідки.

Кирило Буданов підкреслює, що у розвідці знали точну дату і цю інформацію довели до вищого керівництва країни. 

"Суспільство готували до війни, і головне було не посіяти паніку в суспільстві. Саме це і було досягнуто", — сказав Буданов.

На запитання журналістів, чому Україна не втримала Херсонську область, Буданов відповів, що "це питання відкрите і потребуватиме ґрунтовного розслідування після закінчення війни". 

Як писала "ДС", за словами Буданова, президент Росії Володимир Путін серйозно хворий на рак і в РФ вже відбувається переворот з метою повалення господаря Кремля. Інформацію про хворобу російського диктатора підтвердив колишній британський шпигун Крістофер Стіл.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua