• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Офіційно: у Стамбулі підписали "зернову" угоду (ДОКУМЕНТ)

У Стамбулі відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна за умов широкомасштабної війни Росії проти України

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Документ називається "Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів", передає "ДС" з посиланням на Українську правду.

Україна при цьому не підписувала жодних документів із Росією.

Ініціативу, підписану представниками Туреччини, ООН та України, має затвердити Кабмін і оприлюднити в повному обсязі. Такий самий документ підписали представники Туреччини, ООН та Росії. З українського боку документ підписав міністр інфраструктури Олександр Кубраков. З Росії Ініціативу підписав міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

Угода передбачає, що контроль портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Южний" повністю залишається за українською стороною. Знаходження у цих портах інших суден, крім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов'язаних з ним харчових продуктів та добрив, не передбачається.

Документ не передбачає послаблення санкцій щодо Росії. А також жодного транспортного супроводу російських кораблів українських суден.

У Стамбулі під егідою ООН буде створено Спільний координаційний центр (СКЦ), до якого увійдуть представники України, Росії, Туреччини та ООН. Цей центр здійснюватиме загальний нагляд за дотриманням Ініціативи.

Ним буде створено інспекційні групи.

Усі торгові судна, що беруть участь у цій Ініціативі, будуть підлягати інспекції, що проводиться інспекційною групою в гаванях, визначених Туреччиною, на вході/виході в/з Турецької протоки.

Вся діяльність в українських територіальних водах здійснюватиметься під владою України.

Жодні військові кораблі, літаки, безпілотні літальні апарати не можуть наближатися до морського гуманітарного коридору ближче, ніж на відстань, узгоджену СКЦ.

Договір діятиме 120 днів з дати підписання, і автоматично буде продовжено, якщо жодна із сторін не повідомить, що хоче його припинити.

Як повідомляла "ДС", раніше МЗС України заявляло, що Київ підпише угоду про розблокування експорту аграрної продукції через порти на Чорному морі лише за умови гарантій безпеки для південних регіонів нашої країни.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua