• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Окружний адмінсуд Києва просить у ПАРЄ захисту від Зеленського

Окружний адміністративний суд Києва направив звернення до Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо незаконності ініціативи президента Володимира Зеленського ліквідувати ОАСК

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Окружного адмінсуду, передає "ДС".

У листі судді звернули увагу на те, що порядок ліквідації судів визначено Конституцією України і Законом України «Про судоустрій і статус суддів». А в законопроєкті президента про ліквідацію ОАСК цей порядок порушений, що "ставить під загрозу конституційний порядок в державі".

Судді відзначили, що Конституція гарантує неможливість залучення судді до відповідальності за прийняте ним рішення.

"Незгоду з судовим рішенням можливо висловити тільки в порядку апеляційного чи касаційного оскарження. Тому, президент України, як гарант дотримання Конституції, не може ставити під сумнів рішення судді поза порядком процесуального оскарження, а тим паче — звільняти суддів суду у такий спосіб. Також президент не має можливості звинувачувати суддів у корупції, оскільки не існує жодного вироку повноважного суду з цього питання відносно суддів та працівників ОАСК", — вказали в адмінсуді.

Крім того, ця ініціатива президента не була узгоджена з Вищою радою правосуддя, а її реалізація неможлива до початку роботи повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. При цьому, переведення суддів з ліквідованих у новостворені суди може відбуватися виключно на підставі і в межах рекомендацій ВККС.

«Очевидно, що розпочато незаконну процедуру звільнення всіх суддів ОАСК без їх згоди, що заборонено пунктом 3.4. Європейської хартії закону «Про статус суддів», а такі дії матимуть негативний вплив на верховенство права та незалежність судової влади в Україні. Як зазначено у звіті щодо прогресу процедури моніторингу Асамблеї (січень-грудень 2020 р.), ці обставини є свідченням тиску на всю судову владу, яка, з огляду на свої статутні повноваження, обмеження та стандарти етичної поведінки, не може надати рівноцінну відповідь», — наголошується в листі.

Колектив Окружного адмінсуду міста Києва звернув увагу членів Моніторингового комітету ПАРЄ на важливість вивчення цього питання.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проєкт Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва".

Після ліквідації Окружного адміністративного суду Києва його співробітникам запропонують перевестися в новий суд. У разі відмови їх можуть звільнити.

Посли країн-членів "Великої сімки" підтримали законопроєкт Зеленського про ліквідацію ОАСК.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що законопроєкт про ліквідацію ОАСК парламент може розглянути на наступному тижні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua