• USD 40.5
  • EUR 43.9
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

ОПУ вимагав хвалити Зеленського та його проєкти: ЗМІ розповіли про цензуру на каналі "Дом"

Працівники телеканалу "Дом", який створили для мовлення на окуповані території України, отримували негласні вказівки постійно розповідати про діяльність президента Володимира Зеленського і його проєкти

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання "Українська правда", посилаючись на колишніх працівників телеканалу, передає "ДС".

"Ксенія Герасименко, яка відповідала на каналі за новини, передавала вказівки з написання новин від Офісу Президента, сварила працівників за те, що вони "перемогу подали не як перемогу", а потім зачищала ці повідомлення в месенджерах", — зазначає видання.

"Вказівки також надходили від Максима Кречетова, який спершу працював креативним редактором. Кречетов підтверджує, що за час роботи на каналі був частим гостем Банкової, але, запевняє: їздив лише за тим, щоб "дізнатися державну позицію з тих чи інших питань", але ніколи "не підкорявся і тим більше не був джерелом цензури", — додають журналісти.

Про відсутність цензури на "Домі" виданню також заявила Тетяна Попова, яка вела програми "На самом деле мир" і "Код безопасности".

"Щодо вказівок, про які колишні працівники говорять на умовах анонімності: частина з них були письмовими та чіткими, як от "словник" термінів для новин і програм. Так фронт треба було називати лише "лінією розмежування", а бойовиків – "незаконними збройними формуваннями". Не можна було використовувати слова: "війна", "конфлікт", "ворог". Частина вказівок були усними або "і так зрозумілими з позиції Ксенії", керівниці новин", — зазначає видання.

"Періодом незначного послаблення вимог щодо "кількості Зеленського" в новинах працівники "Дому" називають призначення Олексія Мацуки на посаду шеф-редактора телеканалу – до цього він опікувався напрямком Сходу. На початку листопада цього року він пішов з каналу", — додають журналісти.

"Від Мацуки наказу "менше показуйте Зеленського" не було. Єдине, коли ми не хотіли давати 8 хвилин монологу Зеленського, ми просили: "Можна?". І він казав, що так", – пригадує колишня працівниця.

"Головний редактор видання "Детектор-медіа" Отар Довженко вважає, що замість каналу контрпропаганди, який мав руйнувати наратив російської пропаганди і водночас не полемізувати з нею, "Дом" став просто державним російськомовним телеканалом", — резюмує видання.

Нагадаємо, 19 жовтня телеведуча програми "Зворотній відлік" на громадському телеканалі "UA: Перший" Мирослава Барчук заявила, що Офіс президента "давно і жорстко" контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції "Слуга народу", висуваючи ультиматуми проекту щодо гостей ток-шоу.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк відповів Барчук, що "партія влади має право обрати, хто буде в цій історії її представляти".

Також на тиск з боку влади поскаржилася і редакція програми "Свобода слова Савіка Шустера".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua