• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Огидно": в окупованому Криму істерика через повернення "скіфського золота" Україні

Юристи, які представляють кримські музеї, вивчать можливість оскарження рішення Апеляційного суду Амстердама про передачу Україні колекції "скіфського золота" з окупованого Росією Криму

Андрій Мальгін
Андрій Мальгін
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін у коментарі Кримінформ, передає "ДС".

"Рішення несподіванкою для нас не стало, але я, звісно, шокований таким ставленням європейського правосуддя до прав, інтересів та культурної спадщини Криму. Це огидне рішення, просто бридке. І я з цього приводу дуже шкодую.

Ми обговоримо це з нашими юристами, і якщо вони вважатимуть за можливе у процедурному сенсі цього слова, то будемо оскаржувати", — зазначив Мальгін.

Нагадаємо, 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама виніс рішення про передачу "скіфського золота" Україні. Після оголошення рішення суддя заявив, що воно може бути оскаржене у Верховному суді Амстердама.

Довідка: Колекція з 2 111 експонатів отримала назву "скіфське золото". Вона включає експонати з чотирьох кримських музеїв: Керченського історико-культурного заповідника (що увійшов пізніше до складу Східно-Кримського), Центрального музею Тавриди, Бахчисарайського історико-культурного заповідника та "Херсонеса Таврійського".

Після окупації Криму Росією у 2014 році Україна заявила про свої права на неї.

У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив передати колекцію Україні. Але у січні 2017 року юристи кримських музеїв подали апеляцію. Слухання розпочалося в Апеляційному суді Амстердама у березні 2019 року.

28 жовтня 2020 року Апеляційний суд Амстердама задовольнив позов України про відвід судді Дуко Ораньє у справі про належність "скіфського золота". За рік до цього суд відмовив Україні у відводі Ораньє.

В окупованому Криму заявляли, що за оцінкою страхова вартість скіфського золота становить близько 2 млн євро, а реальна вартість експонатів значно вища.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua