• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Перевірять держмайно: Комісія Мінкульту приїхала з перевіркою до Почаївської лаври

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики перевірить стан збереження державного майна у Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику в Тернопільській області

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, передає "ДС".

Йдеться про комплекс споруд Почаївської лаври, який у грудні 2003 року передали у безоплатне користування Українській православній церкві Московського патріархату.

Комісія вже знаходиться в заповіднику. Перевірка триватиме до 29 червня.

Комісію очолює начальник відділу координації діяльності закладів культури департаменту культурної спадщини МКІП Ольга Рутковська.

"Такі перевірки та огляди мають відбуватися періодично й системно. Це фактично спостереження за тим, в якому стані знаходяться наші національні пам’ятки. Сьогодні йдеться про одну з національних святинь. Наразі нас цікавить стан збереження будівель, а також те, наскільки відбувається дотримання техніки пожежної безпеки. Крім того, нас цікавить ще й збереженість ікон, іконостасів, інших речей, які є невід’ємною частиною пам’яток комплексу. Всі ці речі описані й все це підлягає перевірці", – пояснила вона.

За результатами перевірки Комісія складе відповідні акти.

Як повідомляла "ДС", 5 червня 2023 року спеціальна комісія Мінкульту завершила роботу на території Києво-Печерської лаври та повернула у користування держави 79 об'єктів.

9 серпня 2023 року Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору між чоловічим монастирем УПЦ Московського патріархату та заповідником "Києво-Печерська лавра".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua