• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Рожева панама як символ України. Чому перемога Kalush Orchestra допоможе нам у війні

Виступ та кліп українського гурту стали ударами по спробах європейських політиків "врятувати обличчя Путіна"

Kalush Orchestra на Євробаченні
Реклама на dsnews.ua

Тепер, коли емоції вщухли, можна зробити деякі висновки. Гурт Kalush Orchestra не просто переміг на Євробаченні — він посилив увагу пересічних європейців до трагедії Маріуполя. Наприкінці виступу лідер Kalush Orchestra Олег Псюк звернувся зі сцени із закликом врятувати Маріуполь та "Азовсталь". Це можна було б розцінити як порушення правил, але організатори, відчуваючи настрої глядачів, не наважилися дискваліфікувати наш гурт, тим більше, що інші учасники конкурсу також висловлювали підтримку Україні.

"Ми розуміємо глибокі почуття щодо України зараз і вважаємо, що коментарі Kalush Orchestra та інших артистів, які висловлюють підтримку українському народу, мають швидше гуманітарний, ніж політичний характер", — зазначили в оргкомітеті Євробачення.

"Гімн нашої перемоги"

Конкурс Євробачення в італійському Турині дивилися понад 200 млн телеглядачів. І гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania переміг за голосами глядачів із рекордним результатом. Максимально учасник конкурсу міг отримати від глядачів 468 голосів – по 12 балів від кожної із 39 інших країн, представлених на цьогорічному конкурсі (голосувати за гурт із своєї країни глядачі не могли). Україна отримала 439 голосів — 93,8% від усіх можливих глядацьких балів. Глядачі 28 із 39 країн дали нашій групі найвищу оцінку — 12 балів.

Не буде перебільшенням сказати, що європейці, підтримавши Kalush Orchestra, проголосували за врятування захисників Маріуполя. Але треба наголосити, що пісня Stefania зіграла у цьому величезну роль. Мати Стефанія стала для європейців новим символом України.

Запис виступу Kalush Orchestra на Євробаченні вибився у лідери YouTube. Він набрав уже 11 млн переглядів та 277 тисяч лайків. Але це ще не все. Наступного дня після конкурсу гурт представив кліп Stefania. Він знятий в Ірпені, Бучі та Гостомелі — передмістях Києва, що найбільше постраждали від дій російських окупантів. За добу кліп набрав 6,4 млн переглядів, 580 тисяч лайків та посів перше місце у трендах YouTube.

"Колись я присвятив цю пісню своїй мамі, а коли почалася війна, пісня набула багато нових сенсів. Хоча в пісні немає жодного слова про війну, у багатьох пісня стала асоціюватися з матінкою Україною. Більше того, суспільство почало називати його гімном нашої війни Але якщо Stefania тепер гімн нашої війни, я б хотів, щоб вона стала гімном нашої перемоги", — заявив Олег Псюк в описі кліпу на YouTube.

Реклама на dsnews.ua

Ще одним новим символом України може стати рожева панама вокаліста гурту. Керівник "Укрпошти" Ігор Смілянський обіцяє прискорити випуск марки, присвяченої Kalush Orchestra як переможниці Євробачення. Він також оприлюднив можливий варіант дизайну марки. Проте він ще має бути узгоджений із організаторами Євробачення.

Врятувати Україну, а не обличчя Путіна

Виступ Kalush Orchestra та кліп Stefania стали ударами по спробах деяких європейських політиків просувати ідею про необхідність "врятувати обличчя Путіна". Рятувати треба Україну, Маріуполь та героїчних захисників міста.

З воєнної точки зору щоденні бомбардування "Азовсталі" абсолютно безглузді, для Путіна вони важливі як демонстрація його нещадності. Тепер завдяки Kalush Orchestra європейці ще сильніше переконалися в тому, що у Путіна — звіряче обличчя. Наголосимо, що заклик врятувати Маріуполь та "Азовсталь", який пролунав зі сцени Євробачення, не був спонтанною дією Олега Псюка. Все було заздалегідь продумано та підготовлено.

"Представники "Азова" в моїй особі були на зв'язку з групою та делегацією з перших днів їх перебування в Турині, — розповіла представниця полку "Азов" Маріанна. — Ми не просили робити заяви та заявляти про підтримку. Спочатку це все було рішенням команди групи Так, просила громадськість, просили сім'ї, і весь цей час обмежене коло знало, що рішення прийнято, і чекали фіналу, паралельно спостерігаючи весь цей ажіотаж, бо розкрити такий план означало його знищити. Весь процес спілкування був на найвищому рівні. Швидко (дуже), коректно, відчувалося співпереживання та розуміння, чому їм треба включитися у питання Маріуполя. Єдине, за що ми всі переживали — щоб після виступу не вимкнули мікрофон і план не провалився".

Маріанна наголосила, що це важливий для захисників Маріуполя вчинок, який вартує поваги. "Розуміючи ризик, Kalush Orchestra зробили те, що мають зробити для країни громадяни, використовуючи ту платформу, яка була в їхніх руках на цей момент. Респект", — зазначила вона і висловила надію, що "питання "Азовсталі" отримає свою розв'язку найближчим часом".

Після виступу Kalush Orchestra та феноменальної підтримки глядачів зміцнився переможний настрій українців. І неминучими стали слова Володимира Зеленського: "Ми зробимо все, щоб одного разу учасників та гостей "Євробачення" приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований! Дякую за перемогу Kalush Orchestra та всім, хто віддав за нас свої голоси! Впевнений, не за горами наш переможний акорд у битві з ворогом".

Кремль хотів би перетворити нинішню лінію фронту на фактичний кордон. Саме цей варіант просувають європейські адепти "порятунку обличчя Путіна". Але тепер перемир'я на умовах Москви майже неможливе. Звільнення Маріуполя стало одним із першочергових завдань — не на далеку перспективу, а на найближчі місяці.

"Ломаними дорогами прийду я завжди до тебе".

    Реклама на dsnews.ua