• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Почати велику війну проти України Путіна "намовив" соратник Януковича Сівкович, — росЗМІ

Ключовим інформатором з питання України у Кремлі був колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Володимир Сівкович

Володимир Сівкович
Володимир Сівкович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі російського видання "Важные истории", передає "ДС".

"Головними інформаторами ФСБ про ситуацію всередині України стали втікачі чиновники, силовики та бізнесмени з команди Віктора Януковича, каже колишній співробітник однієї з російських спецслужб. Ключовим із них був і залишався аж до початку війни у лютому цього року Володимир Сівкович, колишній співробітник військової контррозвідки КДБ, який служив у радянські часи в Потсдамі в Німеччині.Сівкович обіймав високі посади в державних органах України.З 2010 по 2014 рік він працював заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони. Після втечі Януковича з Києва Сівкович теж утік до Росії, де отримав держзахист, кабінет у центрі Москви та штат співробітників для збору інформації про Україну.", — йдеться у повідомленні.

Видання цитує неназваного ексспівробітника Федеральної служби безпеки. Співрозмовник журналістів, який працював у відомстві, розповів про роботу, яку з "українського питання" проводила П'ята служба ФСБ. Її очолює генерал Сергій Бєсєда.

"Ви повинні розуміти психологію цих людей (членів команди Януковича, що втекли до Росії — "ДС"). Вони згодовували Бєсєді свої фантазії, щоб, по-перше, виправдати своє існування та освоїти бюджети, які витрачали нібито на "агентуру". По-друге, їхньою головною метою було повернення в Україну, вони собі вже посади розписували, і вся їхня інформація підганялася під цю мету, по-третє, ці люди жили в реаліях 2014 року і не хотіли зрозуміти, що за вісім років в Україні все змінилося. Бєсєда всю цю інформацію радісно ніс нагору", — каже колишній співробітник ФСБ.

Нагадаємо, за даними російських ЗМІ, у Кремлі шукають заміну терміну "денацифікація", який використовується для виправдання військової агресії РФ проти України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua