• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Політолог назвав три сценарії можливої відкритої війни Путіна проти України

В Кремлі розглядають три варіанти продовження збройної агресії проти України: початок війни за дамбу через проблеми з водопостачанням окупованого Криму, широкомасштабна наступальна операція проти України та максимальне підняття градусу протистояння між країнами з поступовим його зниженням дипломатичними методами

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / dsnews.ua
Реклама на dsnews.ua

Таку думку в інтервʼю виданню Depo.ua висловив політолог, керівник Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко, передає "ДС".

Нагадаємо, за словами Денисенка, на тлі виборів до Державної думи Росії, які будуть складними для влади, Кремлю потрібна перемога у якомусь воєнному конфлікті. Приводом для його початку може стати питання водопостачання окупованого Криму.

"Зараз, як мені здається, є три варіанти розвитку подій. Варіант перший – початок реальної війни за дамбу. Захоплюють її – і одразу починають переговори про припинення конфлікту. Цей варіант привабливий, оскільки йдеться про дуже короткочасний конфлікт, якому можна надати "гуманітарного" характеру, але фінал цього конфлікту, за якого російські війська опиняються на дамбі серед степу на висунутому вперед "балконі", є не дуже привабливим з точки зору стратегії", — розповів Денисенко.

Він додав, що Росія може влаштувати масштабну наступальну операцію.

"Варіант номер два – масштабна наступальна операція, за якої Росія наступає з Криму і пробиває "коридор" з Донбасу, виходячи десь до рівня Каховки. Після чого створює якісь маріонеткові "народні республіки" на захоплених територіях. Але цей варіант є неможливим без повної дестабілізації ситуації в Україні. Потрібно організовувати якесь безладдя в Одесі, хаос у Києві, і так далі. Потрібна дуже масштабні і дуже складна гібридна наступальна операція з непередбачуваним результатом", — висловив думку політолог.

Денисенко також додав, що вірогідним є і порівняно "дипломатичний варіант".

"І третій варіант – це спроба по максимуму підняти градус протистояння, але обійтися, здебільшого, дипломатичними засобами. Наприклад, бойовики "ДНР" можуть фактично заблокувати подачу води в Маріуполь, оскільки тамтешня система водопостачання знаходиться під їхнім вогневим контролем. Після чого починаються переговори, із залученням міжнародних посередників, про можливість розблокування водопостачання Маріуполя в обмін на повернення води у Північно-Кримський канал", — розповів керівник UIF.

Денисенко додав, що три основні сценарії "війни за воду", в залежності від обставин, можуть частково змішуватися чи змінювати свій масштаб.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій та Луганській областях. За даними групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, маскуючи її номерні знаки.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua