• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У повномасштабний напад Росії вірить третина українців, — дослідження

33% українців вважають реальною загрозу повномасштабного нападу російських військ на Україну

Російські війська, ілюстративне фото
Російські війська, ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Результати соціологічного дослідження "Чи готові українці до великої війни", яке провів Український інститут майбутнього, на пресконференції презентував виконавчий директор Інституту Вадим Денисенко, передає "ДС".

Так, 37% респондентів вважають, що військоі маневри Росії біля українського кордону — "це торг з боку Росії з тим, щоб країни НАТО гарантували невступ України до Альянсу", а от 33% вважають, що "існує реальна та серйозна загроза нападу Росії/введення російських військ на територію України".

5% опитаних громадян відповіли, що "загрози немає, це результат інформаційної політики з боку західних партнерів, зокрема США, метою якого є схилити Україну до виконання Мінських домовленостей", "Росія "брязкає" зброєю, реальної загрози не існує" — також 5%, "Загрози ніякої немає, це результат інформаційної політики з боку української влади та ЗМІ", — 4%.

Не мають однозначної думки з цього питання 12% громадян, не змогла на нього відповісти — 3%. Назвав "іншу" причину 1% опитаних.

"Станом на сьогодні, як мінімум, 14% говорить про те, що жодної загрози немає і ще 15% не має відповіді на це питання. А те, що будуть прямі військові дії (між Україною та Росією — "ДС"), вважає третина населення — це 33% українців.

Це опитування є всеукраїнським (крім міст на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим.) Обсяг вибірки склав 1200 респондентів. Терміни проведення опитування: 21.01.2022-23.01.2022

Методологія: онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних

Дизайн вибірки: багатоступенева, комбінована — пропорційно стратифікована за регіонами, з квотним скринінгом на щаблі відбору респондента. Вибірка репрезентує доросле населення України, інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,89%

Нагадаємо, народні депутати на пленарному засіданні у вівторок, 25 січня, підтримали звернення Верховної Ради України до міжнародних парламентів, урядів та організацій через військовий шантаж Росії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua