• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Порошенко закликав Захід надати Україні ПДЧ на саміті НАТО у червні 2022 року

П‘ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко під час виступу на Міжнародній безпековій конференції у Галіфаксі закликав надати Україні План дій щодо членства в НАТО на наступному саміті Північноатлантичного альянсу у червні 2022 року

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті "Європейської Солідарності", передає "ДС".

"Що потрібно Україні від вільного світу? Від США, Канади, від наших партнерів? Найперше нам треба мати виразне бачення перспективи членства в НАТО. У червні наступного року на наступному саміті НАТО треба ухвалити ПДЧ. Це – і пряник, і батіг. Це дуже велика можливість зміцнити і європейську, і світову безпеку", – наголосив Порошенко. 

"Якщо ми отримаємо його, ми підтвердимо нашу перспективу. Коли я брав участь у самітах НАТО, я щоразу усіх лідерів країн-членів питав – чи всі підтримують наше членство в НАТО і чи є хтось проти цього. Ніхто не казав, що проти цього, не було таких рук", – згадав Порошенко. 

"Ми – частина вільного світу. Українцям належить це право, хіба ми будемо просити дозволу в Путіна, щоб стати частиною вільного світу?", – ставить Порошенко риторичне запитання. 

"18 вересня 2014 року, коли я мав честь виступати у Конгресі США, я сказав, що українські воїни, український народ не лише воюють за свій суверенітет, незалежність, територіальну  цілісність. Ми боролися за волю, свободу і  демократію. Ми боролися за права людини і світову безпеку", – резюмував лідер "ЄС".

Нагадаємо, у вересні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що процес інтеграції України в НАТО не має визначеності та чіткості. Натомість міністр оборони Олексій Резніков очікує, що Україну скоро проситимуть вступити до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua