• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Посадовці Чернігівської міськради мають бути покарані за бездіяльність щодо ТЕЦ, – "ТЕХНОВА"

Чиновники Чернігівської міської ради мають понести кримінальне покарання через свою бездіяльність в питанні повернення у власність єдиного майнового комплексу Чернігівської ТЕЦ фірми "ТЕХНОВА"

Реклама на dsnews.ua

Договір оренди ЄМК "Чернігівська ТЕЦ" ТОВ фірма "ТЕХНОВА" припинений з 31 березня поточного року, однак Фонд комунального майна Чернігівської міської ради і досі не підписав Акти щодо офіційної передачі ЄМК громаді міста, зазначають в компанії.

"Після рішення Товариства взяти на себе відповідальність за проходження опалювального сезону 2022/2023 керівництво міста відсторонилось від проблем ТЕЦ, хоча розуміло, що ТЕЦ починає працювати на пошкодженому обладнанні. В такому відстороненні вбачається в першу чергу уникнення відповідальності за можливий збій в роботі ТЕЦ та припинення генерації… та підготовку ТЕЦ до наступного опалювального сезону", — йдеться в заяві фірми "ТЕХНОВА".

Так, ТОВ фірма "ТЕХНОВА" планувало завершити опалювальний сезон 2022-2023 років 31 березня та достроково припинити договір оренди. У разі потреби компанія готова була надавати допомогу міській владі у підготовці до наступного опалювального сезону. Чернігівська міська рада 30.03.2023, за день до дати припинення Договору оренди, в односторонньому порядку приймає рішення, яке відміняє її попереднє рішення про дострокове припинення договору оренди. Через що процес фактичної передачі Чернігівської ТЕЦ громаді міста був заблокований.

"Фонд комунального майна Чернігівської міської ради в особі Олексія Єпініна, вірогідно у змові з керівництвом міської ради, зокрема Олександром Ломакою, фальсифікує реальний стан справ щодо передачі документів та переконує в наступному депутатів міської ради при винесенні питання на сесію", — підкреслили в компанії.

У фірмі наголошують, що міська влада нібито намагалася приховати свої дії за галасом в ЗМІ щодо боргу фірми "ТЕХНОВА". Адже, як наголошується, чиновники знали, що проектним паливом для Чернігівської ТЕЦ є вугілля. В умовах обстрілів накопичити запаси вугілля було неможливо. Тому ТЕЦ працювала на газу, що призвело до ще більшого зростання боргу. Ця проблема була б актуальною і для нового балансоутримувача — комунального підприємства.

"Своїми злочинними діями міська рада лише підтвердила своє небажання приймати участь в підготовці ЄМК. В чергове продемонструвавши, що не в змозі ні організувати, ні забезпечити підготовку Чернігівської ТЕЦ до нового опалювального сезону 2023-2024 років… На сьогодні ТОВ фірма "ТЕХНОВА" робить все можливе, щоб якнайшвидше завершити виконання запланованих об’ємів робіт на енергетичному обладнанні станції та теплових мережах міста", — підкреслили в компанії.

У фірмі також зазначили, що всі ремонтні роботи проводять за власний рахунок та продовжують нести значні витрати. Понесені збитки, а це близько 70 млн грн, є прямими для Товариства, що не передаються в процесі передачі ЄМК. Відповідні матеріали щодо цього будуть передані в слідчі органи для стягнення збитків з винних осіб в рамках кримінальної справи та процесів, які вже розглядаються судами.

"Ми вважаємо, що винні особи із влади міста повинні понести не тільки кримінальну відповідальність з конфіскацією їх власного майна, але і нести моральну відповідальність перед мешканцями міста за їх злочинну бездіяльність", — підкреслили у ТОВ "ТЕХНОВА".

    Реклама на dsnews.ua