• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Посли G7 нагадали Шмигалю про умови допомоги від МВФ та ЄС

Посли країн Групи семи провели зустріч із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем і наголосили на важливості виконання умов програми МВФ та макрофінансової допомоги ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві послів у Twitter, передає "ДС".

"Учора посли G7 зустрілися з премʼєр-міністром Денисом Шмигалем для обговорення широкого кола питань. Вони підтвердили свою підтримку зусиль України з втілення реформ і наголосили на важливості виконання умов програми stand-by МВФ та макрофінансової допомоги ЄС", — йдеться у заяві.

"Посли G7 визнали щоденні виклики боротьби з COVID-19. Вони обговорили хід реформ і важливість ефективного управління у військово-промисловому комплексі й інших галузях економіки України. Вони також заохотили Україну робити подальший внесок у глобальні зусилля з протидії зміні клімату", — зазначається у заяві.

Раніше в уряді заявляли, що вважають принциповим для себе поновлення співпраці з МВФ до середини року, адже в протилежному випадку Україна втрачає другий транш макрофінансової допомоги ЄС на суму 600 млн євро.

Як писала "ДС", 12 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш. Згодом в МВФ заявили, що зараз неможливо передбачити терміни завершення першого перегляду програми stand by — все буде залежати від прогресу в дискусіях щодо визначених програмою умов і зобовʼязань.

Голова Комітету з питань фінансів і податкової політики Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане катастрофою для України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua