• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Посол Німеччини нагадала КСУ про важливість дотримання Конституції

Реклама на dsnews.ua

Конституційний Суд України має враховувати норму Основного закону про курс на європейську інтеграцію при прийнятті рішень

Про це сказала посол Німеччини в Україні Анка Фельдхузен, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За її словами, у звʼязку з рішенням КСУ про обмеження антикорупційного законодавства, виникає питання, чи може КС в своєму нинішньому складі діяти відповідно до своїх конституційних завдань.

"Боротьба з корупцією є центральною складовою в прагненнях України наблизитися до Європейського Союзу і виконати конституційне завдання незворотності євроатлантичного курсу. Це конституційне завдання має враховувати у своїх рішеннях і Конституційний Суд. Однак є сумніви, що це було враховано під час ухвалення останнього рішення щодо електронних декларацій про доходи, крім того, здається, що деякі судді мали конфлікт інтересів. Тому у мене також виникає запитання, чи може Конституційний Суд у своєму нинішньому складі діяти відповідно до своїх конституційних завдань", — сказала дипломат.

Вона підкреслила, що нинішню кризу політики мають вирішити конструктивно і методами правової держави.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій. Але 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Пізніше реєстр декларацій відновив роботу.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради і Офіс президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" через рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи" в Україні.

    Реклама на dsnews.ua