• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Позитив тижня. Реактивні снаряди "Тайфун-1" успішно відстрілялися на максимальну відстань

Крім того: в ЗСУ тепер є жінка-командувач, наші конструктори розробили вдосконалений танковий приціл, а Конгрес США збільшив допомогу Україні

Відбулися успішні випробування реактивного снаряда "Тайфун-1" для РСЗВ "Верба"
Відбулися успішні випробування реактивного снаряда "Тайфун-1" для РСЗВ "Верба"
Реклама на dsnews.ua

"Тайфун-1" для "Верби" пройшов успішні стрільби

Випробування нового реактивного снаряда калібру 122 мм "Тайфун-1" для модернізованої системи залпового вогню БМ-21У "Верба" пройшли успішно. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства оборони України. Боєприпас розроблений ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля".

За словами міністра оборони Андрія Тарана, триває реалізація стратегії ракетно-реактивного озброєння Збройних Сил України. Результати випробувань "Тайфун-1" будуть використані в ході розробки реактивного снаряда калібру 220 мм "Тайфун-2" для модернізованої системи залпового вогню "Ураган".

122-мм реактивний снаряд "Тайфун-1" до РСЗВ "Град" і "Верба"/АрміяInform
122-мм реактивний снаряд "Тайфун-1" до РСЗВ "Град" і "Верба"/АрміяInform

Міністр також зазначив, що КБ "Південне" успішно провело державні (льотні) випробування відремонтованих ракет для тактичного ракетного комплексу "Точка-У". В ході дослідного ремонту вони були додатково оснащені системою аварійного припинення польоту і системою телеметричного контролю. Ремонт ракет для "Точки-У" дозволить відновити боєкомплект ВСУ.

Таран додав, що зараз на завершальному етапі державних випробувань знаходиться створення високоточної ракети калібру 300 мм "Вільха-М" розробки КБ "Луч" з поліпшеними характеристиками для модернізованих систем залпового вогню "Смерч". А в рамках програми підвищення обороноздатності Міноборони має намір закупити оперативно-тактичний ракетний комплекс "Сапсан". Його виробником теж є КБ "Південне".

Як раніше повідомляла "ДС", виготовлення реактивного снаряда "Тайфун-1" відбувалося в тісній кооперації підприємств нашого ОПК. Українська версія 122 мм реактивного снаряда має вдвічі більшу максимальну дальність стрільби, ніж старий радянський РС (40 км проти 20 км при аналогічній по масі осколково-фугасної бойової частини в 18,4 кг), до сих пір перебуває на озброєнні ЗСУ.

Реклама на dsnews.ua

У Конгресі США схвалили санкції проти "Північного потоку-2" і нову допомогу Україні

"Північний потік-2"
У Конгресі США схвалили санкції проти "Північного потоку-2" / EPA/UPG

Палата представників Конгресу США прийняла законопроект про фінансування Держдепартаменту США в 2022 році, яким передбачено збільшення фінансової допомоги Україні, а також поправка про санкції проти російського магістрального газопроводу "Північний потік-2".

Відповідно до законопроекту, загальна сума коштів, які повинні бути виділені на реалізацію програм допомоги Україні по лінії Держдепартаменту, Агентства США з міжнародного розвитку та пов'язаних програм, становить не менше $481,5 млн, що на $28,5 млн більше, ніж у поточному році. Із зазначеної кошторису $125 млн будуть виділені на допомогу в сфері безпеки України (це на $10 млн більше, ніж у 2021 році).

Для вступу в силу законопроект повинен бути узгоджений і схвалений Сенатом США і підписаний президентом США.

ВМС України в серпні можуть отримати два британських тральщика

Британський тральщик класу Sandown
Британський тральщик класу Sandown / Getty Images

Військово-Морські Сили Великобританії 4 серпня планують провести церемонію виведення зі свого складу двох тральщиків типу Sandown — йдеться про кораблі HMS Ramsy і HMS Blyth. Як припускає Defense Express, ці тральщики виводяться зі складу британських ВМС для того, щоб передати їх до складу ВМС України в рамках домовленостей, досягнутих Україною і Великобританією 21 червня цього року.

Домовленості передбачають передачу до складу ВМС України двох кораблів типу Sandown після повної їх ревізії, ремонту, модернізації, додаткового оснащення і відповідної підготовки особового складу ВМС ЗС України.

Це ж видання повідомляє, що 30 липня ДП "Миколаївський суднобудівний завод" після ремонту спустив на воду ракетний катер проекту 206МР P153 "Прилуки" та рейдовий тральщик проекту 1258 M360 "Генічеськ".

Українська компанія розробила вдосконалений танковий приціл

Приціл навідника основного бойового танка компанії Archer
Приціл навідника основного бойового танка компанії Archer/defence-blog.com

Як повідомляє портал " Мілітарний ", мультисенсорна електрооптична прицільна система оснащена охолоджуючою тепловізійною матрицею. Використання сучасної технології дозволяє надати значно вищу продуктивність в більш компактному обсязі, ніж застосування не охолоджуючих систем.

Компактний і легкий приціл навідника основного бойового танка забезпечує своєчасне отримання інформації про навколишню ситуацію вдень і вночі, визначення цілей і ефективне розпізнавання броньованих машин на відстані більше 3,5 км. На сьогоднішній день успішно завершені випробування поліпшеного прицілу навідника для танка Т-64.

Як зазначає портал, в прицільний комплекс навідника цього танка інтегрований тепловізор, що забезпечує виявлення, розпізнавання і знищення противника вогнем 125-мм гармати в будь-який час доби і за будь-яких погодних умовах.

У ВСУ з'явилася перша жінка-командувач

Тетяна Остащенко
Полковник медичної служби Тетяна Остащенко/Міністерство оборони України

Глава Міноборони Андрій Таран призначив полковника медичної служби, інспектора Головної інспекції Міністерства Тетяну Остащенко на посаду командувача Медичних сил ЗСУ. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони.

За словами міністра, це призначення — не про гендерну рівність, а перш за все про професіоналізм.

Як повідомлялося, першою українкою, яка отримала звання генерал-майора медичної служби, стала в 2018 році начальник Військово-медичного управління СБУ Людмила Шугалей.

    Реклама на dsnews.ua