• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Конгресі США схвалили санкції проти "Північного потоку-2" і нову допомогу Україні

Палата представників Конгресу США прийняла законопроєкт про фінансування Держдепартаменту США в 2022 році, яким передбачено збільшення фінансової допомоги Україні, а також поправка про санкції проти російського магістрального газопроводу "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Посольства України в США, передає "ДС".

Відповідно до законопроєкту, загальна сума коштів, які мають бути виділені на реалізацію програм допомоги Україні по лінії Держдепартаменту, Агентства США з міжнародного розвитку та пов'язаних програм становить не менше $481,5 млн, що на $28,5 млн більше, ніж у поточному році. Із зазначеного кошторису $125 млн будуть виділені на допомогу в сфері безпеки Україні на $10 млн більше, ніж у 2021 році.

Для вступу в силу законопроєкт має бути узгоджений і схвалений Сенатом США і підписаний президентом США.

Як повідомляла "ДС", в угоді по "Північному потоку-2" зазначено, що Німеччина зобов'язується ввести санкції проти Росії в разі, якщо Кремль буде використовувати газ як енергетичну зброю проти України.

Німеччина також взяла на себе зобов'язання впливати на Росію для підписання нового контракту на транзит газу територією України після 2024 року строком до 10 років.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає хорошим кроком німецько-американська угода по газопроводу "Північний потік-2", але визнає, що воно не вирішує всіх розбіжностей. А президент США Джо Байден визнав, що його команда після приходу до влади вже не могла зупинити запуск проєкту.

Прессекретар МЗС Олег Ніколенко заявив, що українська сторона не вступала в переговори і узгодження пакету домовленостей США і Німеччини по газопроводу "Північний потік-2". Україна проводитиме консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу запуску газопроводу.

При цьому віцепрем'єр Ольга Стефанішина заявила, що Україна не отримала жодних гарантій щодо цієї угоди.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua