• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Позитив тижня. ЗСУ відпрацьовують нову тактику застосування "Байрактарів" та "Джавелінів"

Крім того: протестовано термобаричну бойову частину до авіаракет, спущено на воду два українські катери типу "Айленд", а морська авіація отримала два вертольоти Мі-8 МСБ-В

ЗСУ відпрацьовують нову тактику застосування "Джавелінів"
ЗСУ відпрацьовують нову тактику застосування "Джавелінів"
Реклама на dsnews.ua

Збройні Сили відпрацьовують нову тактику застосування "Байрактарів" та "Джавелінів"

ЗСУ провели на полігоні "Широкий Лан" інструкторсько-методичне заняття, провідна тема якого — відпрацювання нової тактики застосування безпілотних комплексів Bayraktar TB2 та протитанкових ракетних систем Javelin у бойових умовах, уночі та за поганої видимості.

Метою інструкторсько-методичних занять є опрацювання єдиних поглядів на організацію та проведення заходів підготовки військ у 2022 навчальному році з урахуванням іноземного досвіду та досвіду, здобутого Збройними Силами України на сході.

ППО, Повітряні та Сухопутні війська вчилися спільно відбивати атаку з боку Росії

Інструкторсько-методичні навчання з ведення бойових дій та атаки ворожих літаків
Інструкторсько-методичні навчання з ведення бойових дій та атаки ворожих літаків

На базі Одеської зенітної ракетної бригади повітряного командування "Південь" за участю командирів зенітних ракетних бригад та полків Повітряних сил протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗС України проведено інструкторсько-методичне навчання з ведення бойових дій зенітним ракетним дивізіоном та прикриття військ від повітряного противника.

Як зазначають у службі зв'язків із громадськістю Повітряне командування "Південь", учасники формували єдині погляди щодо порядку виконання завдань підрозділами в умовах застосування противником засобів повітряного нападу, засобів радіоелектронної боротьби, застосування противником БПЛА.

Реклама на dsnews.ua

Актуальність даної тематики обумовлена ​​загостренням обстановки навколо України та готовністю військових частин Повітряних сил ЗСУ до адекватного реагування на можливу широкомасштабну агресію РФ, йдеться у повідомленні.

Для проведення занять було залучено підрозділ, який цього року виконував завдання у складі Об'єднаних сил та здійснив практичні пуски ракет на державному випробувальному полігоні "Ягорлик". Також спільно з підрозділом Національної гвардії на практиці відпрацьовано заходи щодо протидії вороже настроєному місцевому населенню та діям диверсійно-розвідувальних груп.

На навчальних місцях розглянуто порядок роботи підрозділів в умовах застосування крилатих ракет, виконання завдань зенітного ракетного прикриття вночі, особливості здійснення маршу, ознайомлення з новітніми зразками РЕБ, які надходять до військових частин Повітряних сил Збройних Сил України.

Протестовано термобаричну бойову частину до авіаракет

Українські термобаричні бойові частини/ДАХК "Артем"
Українські термобаричні бойові частини/ДАХК "Артем"

ДАХК "Артем" у тісній співпраці зі спеціалістами ДержНДІХП, м. Шостка, провела успішні випробування дослідних зразків об'ємно-детонуючої бойової частини з ударним ядром.

За даними розробників, конструкторського бюро спеціальної та авіаційної техніки компанії "Артем", випробувана бойова частина забезпечена термобаричною сумішшю з негативним кисневим балансом, яка при згорянні утворює специфічні вражаючі фактори (термічний — температура в зоні підриву радіусом не менше 4-5 м і перепад тиску – більше 2 бар). При цьому ударна хвиля є основним фактором, що вражає.

Ударна хвиля при спрацьовуванні термобаричної бойової частини рухається не прямолінійно, що забезпечує ефективне ураження об'єктів, захищених мішками з піском та бронежилетами. Крім того, посилюється при відображенні від стін та інших поверхонь, при цьому дуже складно забезпечити захист від ударної хвилі та термічної дії, які поширюються на різні перешкоди. У бойової частини також висока ефективність при поразці цілей у закритому просторі.

Крім основного термобаричного заряду, бойова частина оснащена ударним ядром, що дозволяє вражати легко броньовані цілі (до 40 мм гомогенної броні), стіни будівель та укриття (у тому числі цегляні – до 500 мм та залізобетонні – до 200 мм). Отримані результати, сказано в повідомленні, відкривають широкі можливості застосування даної бойової частини в перспективних некерованих та керованих (баражуючі боєприпаси, ударні БПЛА) засобах ураження.

Нові патрульні катери ВМС "Суми" та "Фастів" спустили на воду

Патрульний катер "Суми" спускають на воду
Патрульний катер "Суми" спускають на воду

Українські патрульні катери типу "Айленд", які днями прибули до Одеси зі США, спустили на воду. Як повідомляє "Думська", першим плавно спустили катер Р192 "Суми". Через годину буксир портфлоту "Сфінкс" відтягнув його до Практичної гавані, де розташована база флоту "Південь". Пізніше на воду спустили другий патрульний катер – Р193 "Фастів".

Спуску катерів передувала тривала підготовка — монтажники відкріпили обидва судна від ложементів транспортування, розташованих на верхній палубі суховантажу, але спускати їх було вирішено вдень: у нічний час такі складні операції заборонені.

Раніше повідомлялося, що на всіх патрульних катерах типу Island планується встановити 30-мм американські артилерійські системи, що дистанційно керуються, MSI Seahawk DS A2 30mm Mk44S Bushmaster, оптико-електронні системи управління зброєю та інші корабельні системи.

Зазначається, що вже незабаром на катерах "Фастів" та "Суми" буде піднято військово-морський прапор України і під командуванням українських екіпажів вони розпочнуть свій бойовий шлях щодо забезпечення морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Морська авіація отримала два вертольоти Мі-8 МСБ-В

Мі-8 МСБ-В 10 морської авіаційної бригади/Стоп-кадр телерадіокомпанія "Бриз"
Мі-8 МСБ-В 10 морської авіаційної бригади/Стоп-кадр телерадіокомпанія "Бриз"

Морська авіація Військово-морських сил ЗСУ отримала ще два модернізовані вертольоти Мі-8 МСБ-В. Про це повідомляє "Мілітарний". Ці гелікоптери приєднаються до аналогічних повітряних суден, які були передані частини у 2019 році.

У модернізованих Мі-8 МСБ-В посилено захист від ракет з інфрачервоними головками самонаведення та стрілецької зброї, удосконалено радіонавігаційне обладнання та покращено можливість виконання десантних та пошуково-рятувальних операцій. В рамках оновлення машини встановлено два комплекти супутникової навігаційної системи, радіолокаційний відповідач, аварійний радіомаяк та твердотільний аварійно-експлуатаційний реєстратор польотної інформації з можливістю запису переговорів членів екіпажу.

Це обладнання дозволяє виконувати польоти на міжнародних повітряних лініях відповідно до вимог ІСАО.

    Реклама на dsnews.ua