• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Позитив тижня. В Україні розроблений ракетний катер "Богомол" для ракет "Нептун"

Крім того: для ЗСУ придбають ще п'ять комплексів Bayraktar, рятувальники отримали черговий вертоліт Super Puma, а американці передадуть нашим морякам швидкохідні човни і протимінну апаратуру

Малий ракетний катер "Богомол"/ДП "ІПЦК"
Малий ракетний катер "Богомол"/ДП "ІПЦК"
Реклама на dsnews.ua

Військові корабели презентували проєкт малого катера "Богомол"

Як повідомляє Defense Express, катер, розроблений ДП "Дослідно-проєктний центр кораблебудування", призначений для виконання наступних завдань під час бойових дій: пошук і ураження надводних кораблів, катерів і суден, що використовуються для військових перевезень противника; ведення тактичної розвідки, несення бойового і спеціального чергування. Основними потенційними районами бойової діяльності є відкриті акваторії Чорноморсько-Азовського басейну, судноплавні річки і внутрішні водойми України в період діючої навігації (без льодоставу) в приморських районах.

Основним ударним озброєнням катера буде комплекс РК-360 у складі двох ракет типу Р-360 "Нептун" та системи передстартової підготовки і пуску ракет. Для виявлення цілей, в тому числі і заобрійної (на дистанції досягнення ракетами "Нептун"), на катері планується розмістити пасивний радіотехнічний комплекс "Монолог" (морський аналог "Кольчуги"). Для виявлення повітряних і надводних цілей катер буде обладнано спеціалізованою малогабаритною трикоординатною РЛС "Дельта-3D" (з цифровою антенною решіткою). Для самооборони від надводних цілей і як засіб ППО на катері можливе розміщення однієї 30-мм артустановки типу АК-306 або 40-мм італійської артустановки Light Forty. Управління вогнем артустановок буде здійснюватися оптико-електронною системою "СПИН".

Також на катері передбачено розміщення датчиків виявлення лазерного випромінювання супротивника і пускових пристроїв українського виробництва для постановки димових і аерозольних перешкод. Для боротьби з повітряними цілями в ближній зоні на катері будуть розміщені ПЗРК. А для протидії асиметричним загрозам передбачається установка кулеметів.

Наразі до проєкту "Богомол" приєдналися близько десятка вітчизняних підприємств. Це дає надію, що конструкційні проблеми дуже скоро будуть усунуті і проєкт перейде в стадію будівництва.

Миколаївський бронетанковий завод оновив партію БТР-80 для українських військових

Модернізовані БТР-80
Модернізовані БТР-80 / Укроборонпром
Реклама на dsnews.ua

Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод" успішно завершило виконання контракту і передало державному замовнику партію відновлених БТР-80 з поліпшеними тактико-технічними характеристиками.

Як повідомляють в "Укроборонпромі", фахівці підприємства провели капітальний ремонт бронетранспортерів, відновили роботу всіх вузлів і агрегатів, а також встановили нові прилади спостереження, навігації та зв'язку українського виробництва.

"Після поліпшення тактико-технічних характеристик бронетранспортери стали зручнішими в управлінні у темний час доби, адже вони оснащені новітніми тепловізорами. Оглядовість і розпізнавання цілі також істотно поліпшені. А нові прилади цифрового зв'язку БТР-80 відповідають стандартам НАТО і мають більш високий рівень захищеності від радіоперехоплення. Оновлені бронетранспортери вже передано нашим військовим", — пояснив директор Миколаївського бронетанкового заводу Юрій Кравченко.

Наш флот отримає автоматизовані засоби протимінної безпеки, швидкохідні човни і водолазне обладнання

ВМС ЗС України отримають від США водолазне обладнання/Міноборони
ВМС ЗС України отримають від США водолазне обладнання/Міноборони

Військово-морські сили України наступного року отримають від США автоматизовані засоби протимінної безпеки, швидкохідні човни, водолазне обладнання і спорядження для спецпідрозділів ВМС. Про це АрміяInform розповів тимчасово виконуючий обов'язки начальника пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан ІІ рангу Леонід Бурлака.

Планується, що сучасними засобами пошуку, ідентифікації та знищення вибухонебезпечних предметів оснастять пошуково-рятувальне судно "Олександр Охрименко", яке було включене до складу ВМСУ минулого року. Загалом у комплект поставки матеріально-технічної допомоги увійдуть безпілотні підводні апарати, локатори бічного огляду, ручні сонари, антимагнітне водолазне спорядження та інші сучасні інструменти та обладнання. Наприклад, безпілотні підводні апарати можуть працювати за спеціальним алгоритмом в автономному режимі і давати дуже чітку інформацію про рельєф і форми морського дна, а також виявляти будь-які підозрілі об'єкти і їх місцезнаходження.

Також наступного року в межах матеріально-технічної допомоги від США український флот повинен отримати водолазні барокамери стаціонарного, мобільного і контейнерного типу, сучасне водолазне спорядження замкнутого і напівзамкнутого типу дихання для забезпечення потреб спеціальних підрозділів ВМС, а також швидкохідні надувні човни різного розміру.

Рятувальники отримали черговий вертоліт Super Puma

Вертоліт H225 Super Puma/wing.com.ua
Вертоліт H225 Super Puma/wing.com.ua

Українські рятувальники зустріли вже п'ятий вертоліт H225 Super Puma з бортовим номером 54, який Україна отримала в рамках створення системи авіаційної безпеки МВС. Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

Вертоліт був переданий Україні в серпні, але кілька місяців простояв на заводі в Румунії. Загалом це сьома машина цього типу, передана Міністерству внутрішніх справ України в рамках угоди 2018 р. загальною вартістю в 551 млн євро. Всього таких повинно бути 21, а також десять H145 і 24 типу H125.

Також ДСНС повідомляє, що всі отримані раніше вертольоти активно залучалися для виконання завдань за призначенням у 2020 р.: під час ліквідації масштабних пожеж на території Чорнобильської зони, Житомирської та Луганської областей, під час ліквідації наслідків дощових паводків у Карпатському регіоні, для виконання рейсів санавіації, а також для чергувань під час заходів із забезпечення безпеки на місцевих виборах в Україні.

Для ВСУ придбають ще пʼять ударних комплексів Bayraktar

Розвідувально-ударний БПАК Bayraktar
Розвідувально-ударний БПАК Bayraktar / Getty Images

Про це під час інструкторсько-методичного навчання на полігоні "Широкий лан" повідомив головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак. "Уже прийнято рішення і сплановано, що наступного року для потреб Збройних сил України ми закупимо пʼять нових Bayraktar. У них дещо інші тактико-технічні характеристики, зокрема, висота і дальність застосування", — цитує Хомчака АрміяInform.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що Міністерство оборони України підпише новий контракт з турецькою компанією Baykar Makina на закупівлю партії розвідувально-ударних БПАК Bayraktar TB2 вже до кінця цього року. Перші три комплекси (шість літальних апаратів) Україна отримала в 2019 р.

    Реклама на dsnews.ua