• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Прем'єр Швеції підтвердила підтримку України

Президент Володимир Зеленський обговорив із прем'єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон двосторонню співпрацю та ситуацію з безпекою в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба глави держави, повідомляє "ДС".

Так, Зеленський поінформував співрозмовницю про ситуацію з безпекою навколо України, а також про кроки, які робляться для досягнення миру в межах усіх переговорних форматів. Він наголосив на важливості об'єднання та координації політико-дипломатичних зусиль з метою розблокування мирного процесу та відновлення стабільності.

Президент України та прем'єр Швеції вітали нещодавнє укладання міжурядової Угоди про співпрацю у сфері оборони. Володимир Зеленський зазначив, що Швеція є важливим партнером нашої держави у сфері безпеки і висловив подяку за допомогу, що вже надається.

Магдалена Андерссон зі свого боку підтвердила рішучу та тверду підтримку Швецією суверенітету та територіальної цілісності України.

Глава держави високо оцінив підтримку шведською стороною євроінтеграційного курсу України, а також вагому практичну допомогу у реалізації внутрішніх трансформацій.

Співрозмовники обговорили перспективи подальшої двосторонньої співпраці, зокрема у торговельній, інвестиційній, енергетичній та екологічній сферах. Володимир Зеленський також наголосив, що українська сторона зацікавлена у створенні мережі сучасних сміттєпереробних заводів за участю шведських компаній.

"Швеція – найбільший торговельний та інвестиційний партнер України в регіоні. Навіть в умовах пандемії маємо зростання двосторонньої торгівлі більш ніж на 50%. За результатами року очікуємо вийти на показники товарообігу у 800-900 мільйонів доларів. Працюватимемо над збереженням цих позитивних тенденцій. Вітатимемо також залучення Швеції до підтримки національної фінансової системи", – наголосив глава держави.

Прем'єр-міністр Швеції та президент України домовилися інтенсифікувати двосторонній діалог на найвищому рівні.

Як повідомляла "ДС", 14 грудня 2021 року Україна та Швеція підписали угоду про співпрацю.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua