• USD 40.6
 • EUR 43.5
 • GBP 51.7
Спецпроєкти

Проблеми з демократією поставлять хрест на європейському майбутньому України, — Гончаренко

Захист і збереження демократії в Україні є запорукою її подальшого існування, а для цього треба зберегти вільні медіа, парламентаризм і місцеве самоврядування

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко / Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко у блозі на сайті "Української правди", передає "ДС".

Політик зазначив, що демократія, верховенство права і права людини — не просто базові цінності західної цивілізації, а "ДНК вільного світу". І саме прагнення України до свободи забезпечило їй міжнародну підтримку. Водночас, переконаний Гончаренко, захист і збереження демократії в Україні — запорука її подальшого існування.

"Так склалась історія, що Україна або буде вільною, або її не буде. Автократична Україна буде поглинута Російською імперією, як це вже де-факто відбулось з автократичною Білоруссю", — вважає він.

Тож, продовжує нардеп, поруч із дипломатичним, волонтерським, інформаційним напрямками боротьби ще є й напрямок збереження демократії. "І, на жаль, останнім часом на цьому напрямку тривожно", — зауважує Гончаренко.

Він нагадав, що основами демократії є вільні медіа, парламентаризм, місцеве самоврядування.

"Звичайно, війна – не найкраща теплиця для демократії. Але це і не виправдання для її згортання", — переконаний депутат.

Він озвучив низку питань до влади щодо цього напрямку:

 • Чому національний марафон має бути під повним контролем влади, а не, наприклад, журналістської спільноти? "Результат – повне засилля однієї політичної сили в національному марафоні. Це тоді вже не національний марафон, а скоріше Приватний, чи Офісний", — вважає Гончаренко.
 • Чому з цифрового мовлення відключили низку абсолютно проукраїнських каналів?
 • Чому вперше в історії України вже понад року немає трансляцій засідань Верховної Ради? "Якщо з безпекових міркувань неможливі прямі трансляції (дуже сумнівний аргумент), що заважає показати трішки пізніше повний запис засідань?" — питає депутат.
 • Чому більш ніж рік у парламенті нема годин запитань до уряду? "Я розумію, де сьогодні реальний уряд, ок, давайте зробимо годину запитань Офісу президента", — пропонує Гончаренко.
 • Чому спікер парламенту Руслан Стефанчук пропонує заборонити депутатам розповсюджувати інформацію про хід пленарних засідань, а "у співавтори собі бере Бойко і Шуфрича, цих професорів демократії?"
 • Чому "вистачило одного питання про Андрія Єрмака, щоби викинути одного з народних депутатів із засідань Верховної Ради фактично до кінця війни?" (йдеться про Гео Лероса, якого 23 лютого відсторонили від роботи у парламенті — ред.). При цьому, нагадує Олексій Гончаренко, уже понад року "ну ніяк не знаходяться конституційні механізми, щоб викинути з Ради депутатів від ОПЗЖ (щось так засліпило очі тим, хто начебто ці механізми шукає, що вони не бачать пряму статтю Конституції)".
 • Чому треба "розігнати місцеве самоврядування Чернігова", яке нікуди не тікало, допомагало обороняти місто, а зараз забезпечує його життєдіяльність? "Невже тільки тому, що чернігівці зовсім недавно дали "Слузі народу" тільки 4 місця з 42 в міськраді? І якщо вийде з Черніговом, хто буде наступним? І що це за демократія така?", — цікавиться політик.

"Відповіді на ці питання – це не вікторина і не політичне ток-шоу. Це збереження демократії, а значить забезпечення нашої Перемоги. А потім і майбутнього. Бо проблеми в економіці Україну на шляху в Євросоюз не зупинять, а проблеми з демократією – поставлять хрест на нашому європейському майбутньому", — наголошує Гончаренко.

"І про єдність. Можна мати єдність як в Росії та її Держдурі. Єдність навколо втримання влади та прикриття зловживань. А можна тримати єдність навколо Перемоги. І тоді ті, хто атакує демократію – вони мають бути зупинені. Гарного дня, Андрію Борисовичу", — додав депутат.

Як писала "ДС", Олексій Гончаренко заявляв, що ліквідація міської ради Чернігова не має під собою підстав і проводиться лише тому, що в ній із 42 депутатів всього 4 представника "Слуги народу". Тому рішення про передачу повноважень міськради військовій адміністрації не буде сприйнято демократичними країнами й може позбавити Україну підтримки іноземних партнерів.

  Реклама на dsnews.ua