• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Венедиктова натякнула на сотні кримінальних справ проти компаній Ахметова

Проти людей, близьких до власника великого бізнесу у сфері енергетики, а також щодо діяльності його компаній, порушено понад 200 кримінальних проваджень

gp.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила у своєму Facebook генеральний прокурор Ірина Венедиктова, повідомляє "ДС".

"Повторюсь і підкреслю – я нікого не називаю заколотником, олігархом чи правопорушником, але я маю право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися у доцільності прийнятих рішень прокурорами різних рівнів відносно суб’єктів господарювання і окремих осіб із орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики, тощо. Ми провели попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень і наразі з’ясувалося, що мова йде про понад 200 справ", — написала вона.

Венедіктова висловила впевненість, що це результат "поверхневої оцінки" і насправді кримінальних проваджень більше.

"Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства в сфері вугільної промисловості та енергетики із орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень", — уточнила вона.

Генпрокурор також додала, що увійде до груп прокурорів у основних та найбільш резонансних справах.

Варто зазначити, що Венедіктова не називала прізвища цього підприємця. Однак зі структури бізнесу та заяв про можливу причетність до заколоту випливає, що мова, швидше за все, йде про власника холдингу System Capital Management та медіа-групи "Україна" Ріната Ахметова.

Нагадаємо, на пресмарафоні 26 листопада президент України Володимир Зеленський заявив про підготовку державного перевороту в Україні. За словами глави держави, фінансувати протизаконні дії нібито має Рінат Ахметов. Сам бізнесмен усі звинувачення на свою адресу заперечує.

Перший віцеспікер ВР Олександр Корнієнко заявив, що мешканцям України пропонують по тисячі гривень на день за участь у держперевороті.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна надасть своїм міжнародним партнерам інформацію про підготовку державного перевороту. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, за організацією перевороту в Україні стоїть Росія.

Служба безпеки розпочала досудове розслідування за фактом підготовки державного перевороту за участю громадян Росії та України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua