• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Рада ухвалила заяву щодо примусової посадки літака Ryanair у Мінську

Верховна Рада на засіданні 3 червня ухвалила заяву щодо інциденту з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську

Реклама на dsnews.ua

Документ підтримали 280 народних депутатів, проти висловилися 19 парламентарів, інформує "ДС".

Основні тези заяви ВРУ щодо інциденту з примусовою посадкою літака оприлюднив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко:

"Вчиненням цього примусового акту посадки пасажирського літака білоруська влада поставила під загрозу безпеку пасажирів та екіпажу. Вказані дії є порушенням міжнародних правил цивільної авіації та становлять загрозу міжнародній безпеці, в тому числі безпеці руху повітряного транспорту.

Міжнародна організація цивільної авіації повинна невідкладно провести розслідування цього неприйнятного акта з відповідними наслідками для тих, хто його вчинив.

Верховна Рада України рішуче засуджує дії влади Республіки Білорусь щодо примусової посадки пасажирського компанії Ryanair та затримання Романа Протасевича, що є черговим проявом наступу білоруської влади на політичну опозицію, на свободу слова і журналістську діяльність у Білорусі. 

Верховна Рада України закликає білоруську владу негайно звільнити Романа Протасевича і всіх політичних в’язнів, зупинити свавілля і тортури, до яких вдаються органи безпеки Білорусі щодо утримуваних під вартою громадян Білорусі, а також гарантувати повагу до прав людини відповідно до міжнародних зобов’язань.

Верховна Рада України підтверджує цілковиту солідарність зі своїми міжнародними партнерами, передусім з держав-членів Європейського Союзу та США, у тому числі щодо припинення повітряних сполучень з Республікою Білорусь.

Верховна Рада України також повністю підтримує дії Уряду України, який з метою забезпечення безпеки цивільної авіації та суспільства одним з перших серед європейських держав запровадив заборону на виконання авіаційних перевезень між Україною та Республікою Білорусь з 26 травня 2021 року та посилив «повітряні санкції» щодо білоруських авіакомпаній з 28 травня 2021 року".

Як зазначається, заяву направлять Організації Об’єднаних Націй, Європейській Комісії, Європейському Парламенту, Парламентській Асамблеї Ради Європи, Парламентській Асамблеї ОБСЄ, Парламентській Асамблеї НАТО.

Згідно із даними поіменного голосування, найбільше голосів "проти" дали представники проросійської фракції ОПЗЖ.

Як писала "ДС", 23 травня після екстреної посадки літака у мінському аеропорту було затримано засновника опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича. За даними білоруської опозиції, загалом після приземлення літака у Мінську до Вільнюса не вилетіли двоє громадян Білорусі та четверо громадян РФ. Серед них — Роман Протасевич і його дівчина.

Затримання Протесевича викликало різку реакцію світу. Низка країн, включно з Україною, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua