• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Білорусь Лукашенка намагається переконати, що літати над Україною "небезпечно"

Білорусь збирається звернутися до Ради Міжнародної організації цивільної авіації ICAO для "оцінки правомірності рішення" країн, які заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір

Реклама на dsnews.ua

Водночас білоруська сторона заявила, що міжнародним рейсам "небезпечно" літати над Україною, інформує "ДС".

"Білорусь збирається звернутися до Ради ICAO для оцінки правомірності дій України та інших країн, які в односторонньому порядку, порушуючи міжнародні зобов’язання, встановили заборони й обмеження на використання свого повітряного простору білоруським авіаперевізникам — для розгляду забезпечення державами-членами узгодженості у заходах щодо ідентичних випадків, а також юридичної кваліфікації погрози застосування сили з боку України щодо білоруського цивільного літака у 2016 році", — заявили у Департаменті авіації Міністерства транспорту Білорусі.

У Департаменті вважають, що рішення України є порушенням Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію, а також двосторонньої угоди від 1995 року. 

"З огляду на ці інциденти є сумніви у достатньому забезпеченні Україною безпеки польотів, а також її об’єктивності та неполітизованості у ставленні до Білорусі. У зв’язку з цим авіаційні органи влади Білорусі не радять міжнародним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України", — йдеться у заяві, на яку посилається Белта.

Білоруська сторона також дорікнула державам, які обурилися інцидентом з Ryanair, через відсутність подібного ажіотажу довкола екстреної посадки рейсу Ryanair з Дубліна до Кракова у Берліні цього тижня, також через повідомлення про замінування. 

Як писала "ДС", 23 травня після екстреної посадки літака у мінському аеропорту було затримано засновника опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича. За даними білоруської опозиції, загалом після приземлення літака у Мінську до Вільнюса не вилетіли двоє громадян Білорусі та четверо громадян РФ. Серед них — Роман Протасевич і його дівчина.

Затримання Протесевича викликало різку реакцію світу. Низка країн, включно з Україною, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua