• USD 27.7
  • EUR 31.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Рада запровадить воєнний стан за кілька годин у разі прямої агресії Росії, — Корнієнко

Верховна Рада терміново збереться та запровадить воєнний чи надзвичайний стан у разі російської агресії проти України

Віце-спікер парламенту Олександр Корнієнко
Віце-спікер парламенту Олександр Корнієнко
Реклама на dsnews.ua

Про це перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко заявив в інтерв'ю, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

Політик зазначив, що якщо вторгнення припаде не на тиждень роботи в округах, то депутати мають потенціал зібратися за пару годин.

"Верховна Рада може мати лише один план, якщо є завдання ввести військовий або надзвичайний стан — зробити відповідні голосування з боку Верховної Ради, вона має протягом кількох годин", — сказав віцеспікер.

Якщо в цей час депутати працюватимуть на округах, визначаться перелік спеціальних заходів щодо захисту депутатів, щоб ухвалити рішення.

"Зрозуміло, що ті, хто не в Україні, їм важче це зробити. Якщо будуть активні військові дії, то, зрозуміло, використовуватимуться способи захисту депутатів для того, щоб вони могли ці рішення ухвалити", — додав Корнієнко.

Як писала "ДС", на початку листопада американські ЗМІ повідомили, що російські війська знову починають накопичуватися біля кордонів України, що викликає стривоженість чиновників у США та Європі.

20 листопада розвідка США попередила союзників, що Європа та США мають все менше часу, щоб розробити пакет економічних та військових заходів, які могли б стримати Росію у її планах розгортання військових дій проти України. Повідомляється, що скупчення російських військ сприймається серйозно і США не вважають, що це блеф.

21 листопада керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується атакувати Україну до кінця січня-початку лютого 2022 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua