• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Раді знадобився рік, аби переіменувати євроінтеграційний комітет

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада у п’ятницю, 18 грудня, проголосовала за зміну назви парламентського комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу

Нардепи 280 голосами ухвалили постанову № 2454 "Про внесення змін до постанови Верховної Ради "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України девʼятого скликання", передає "ДС".

Згідно з документом, у назві комітету слова "інтеграції України з Європейським Союзом" замінили на слова "інтеграції України до Європейського Союзу".

У пояснювальній записці до проєкту вказано, що назва комітету потребувала уточнення, оскільки Україна відповідно до Конституції "прагне до набуття повноправного членства в Європейському Союзу та Організації Північноатлантичного договору, що потребує вжиття заходів, спрямованих на реалізацію політики інтеграції України саме до Європейського Союзу та НАТО". 

Також постановою визначено, що тепер комітет займатиметься питанням щодо участі України в міжнародних інтеграційних процесах, пов’язаних з діяльністю Європейського Союзу (ЄС), Європейського Співтовариства з атомної енергії та їх держав-членів.

Зазначимо, що на переіменування комітету нардепам знадобилося більше року. Проєкт постанови було подано до парламенту 15 листопада 2019 року, а схвалено 20 грудня 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua