• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Разумков побачив у законі Зеленського про олігархів конфлікт інтересів

В президентському законопроєкті про олігархів існує конфлікт інтересів, оскільки, гіпотетично, олігархи можуть бути в складі РНБО, яке й визначатиме людину олігархом, тому варто створити спеціальний орган, який опікуватиметься таким реєстром

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков під час брифінгу в парламенті 3 червня, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"Це важливий аспект діяльності влади. Щодо закону, я вранці зміг з ним ознайомитися, сама ідея правильна, багато слушних речей. З урахуванням того, які функції передбачаються для Ради національної безпеки і оборони, а вона саме дорадчий, консультативний, координаційний орган – їй не властива функція відносити тих чи інших громадян до тих чи інших категорій", — сказав він.

При цьому Разумков вважає, що варто було б створити окремий орган, який займався б такими питаннями. Можливо, за аналогією з тими комісіями, які займаються відбором до НАБУ, САП, можливо, із залученням іноземних експертів.

"Плюс є й інші перестороги. Тому що у РНБО, на мій погляд, виникає конфлікт інтересів, тому що і голова Верховної Ради, і президент, і інші високопосадовці входять до складу РНБО. І якщо ми говоримо гіпотетично, що є якийсь голова Верховної Ради, який якось повʼязаний з олігархами, або будь-який інший посадовець – премʼєр-міністр, міністр – то навряд чи він буде підтримувати ідею включення такої особи до вищезазначеного списку, і це буде відвертим конфліктом інтересів під час ухвалення того чи іншого рішення, і тим більше під час розгляду таких питань", — пояснив голова ВРУ.

Як писала "ДС", 3 червня на сайті Верховної Ради зʼявився текст законопроєкту №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Раніше, аналізуючи президентський законопроєкт, нардеп фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що олігархом особа визнається за рішенням Ради нацбезпеки і оборони.

У свою чергу, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що даний закон є важливим кроком на шляху до деолігархізації в Україні, однак в цілому цей процес потребує додаткових законодавчих важелів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua