• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Резніков не вірить у велику війну з Росією і бачить позитив у військах РФ на кордоні

Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що великої війни між Україною та Росією не буде, але скупчення військ на російсько-українському кордоні можна вважати позитивом, оскільки це привернуло увагу до російської агресії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Резніков сказав в інтерв'ю "Голосу Америки", передає ДС".

На думку міністра, "великої переможної війни Росії над Україною" не буде.

"Не вірю в це. Тому що давайте не забувати ми за 8 років цієї війни ми навчилися захищатись. Наші Збройні сили на високому рівні, особливо Сухопутні війська. Я мав честь з генералом Залужним головнокомандуючим чотири дні провести в ООС, спілкуватись з командирами, солдатами бути в окопах. Там настрій абсолютно бойовий, впевнений в собі, люди вміють захищати країну", — сказав він.

Міністр наголосив, що в Україні понад 400 тисяч ветеранів війни на Донбасі, які готові повернутись на передову.

Водночас, за словами Резнікова, дані української та іноземної розвідок щодо ситуації на кордоні збігаються.

"Ми не панікуємо, бо за 8 років цієї війни звикли до загрози. Відповідно, ми сприймаємо це більш спокійно тому що ми просто вже готові, а для них це так стало трохи неочікувано. Вони вважають що дані свідчать про зростання ризиків і я з ними погоджуюсь, бо є ознаки ескалації", — сказав він.

При цьому глава оборонного відомства побачив у повідомленнях іноземних ЗМІ про накопичення російських військ біля кордону з Україною позитив.

"Навіть в складній ситуації я шукаю позитив. В загрозі я бачу позитив що це привернуло увагу цивілізованого світу і зараз починається реакція, яка дає нам шанс продемонструвати агресору, що ціна цієї агресії для нього буде непомірною", — наголосив Резніков.

Як писала "ДС", на початку листопада американські ЗМІ повідомили, що російські війська знову починають накопичуватися біля кордонів України, що викликає стривоженість чиновників у США та Європі.

20 листопада розвідка США попередила союзників, що Європа та США мають все менше часу, щоб розробити пакет економічних та військових заходів, які могли б стримати Росію у її планах розгортання військових дій проти України. Повідомляється, що скупчення російських військ сприймається серйозно і США не вважають, що це блеф.

21 листопада керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується атакувати Україну до кінця січня-початку лютого 2022 року.

Буданов також показав можливі сценарії російського наступу на Україну, який Кремль може розгорнути у січні-лютому 2022 року.

У Кремлі не виключили спроб провокацій з боку України, щоб звинуватити Росію в агресії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua