• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Резніков про "історичний опус" Путіна: Демонстрацією страхів і банкрутство імперії

Стаття президента Росії Володимира Путіна "Про історичну єдність росіян та українців" є зізнанням у банкрутстві РФ як імперського утворення та красномовним свідченням фобій Кремля

Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив віцепремʼєр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, інформує "ДС".

"На мій погляд, цей текст є зізнанням у банкрутстві Росії як імперського утворення. А також демонстрацією страхів Москви, які вона намагається спроєктувати на Україну", — пише Резніков у своїй статті для "Дзеркала тижня".

Він зазначає, що з історії добре відомо, що будь-яка імперія, впевнена у власних силах, завжди має набір переваг, які дозволяють поширювати вплив, укладати союзи, включати й утримувати в орбіті нові суб’єкти. Натомість Москва не пропонує нічого, крім залякувань.

"Континентальна імперія утримує контроль над десятками народів, у тому числі — багатомільйонними, переважно завдяки апаратові насильства. Якби йшлося про мінімальні політичні свободи чи бодай справедливу економічну співпрацю, то багато національних суб’єктів Російської Федерації робили б вибір не на користь "федерального центру", — переконаний віцепремʼєр.

Резніков також вказав на те, що у Москви немає привабливого бачення майбутнього, адже "згортаючи громадянські свободи, Кремль не зміг дати людям добробут і безпеку".

"Нині цементуючим елементом імперії намагаються зробити набір "скрєп" — російська мова, православ’я, єдина російська нація, "сильний центр" при владі. Але без упокореної України новий імперський проєкт неможливий", — наголосив політик.

На його думку, українці влаштовують Росію лише як безмовна і бездержавна нація, підпорядкована московському духовному центру і розчинена в московському політичному проєкті.

"Так уже було. І коштувало українцям мільйони життів. Тому ми зробимо все, щоб подібне не повторилося", — наголосив Резніков.

Як писала "ДС", у своїй статті "Про історичну єдність росіян та українців" Путін назвав Україну дітищем радянської епохи та найбіднішою країною Європи. Крім того, він заявив, що суверенітету України без дружби з Росією не буде.

Своєю чергою Володимир Зеленський заявив, що Росія "не по-братньому" чинить з Україною, а відносини між країнами більше нагадують історію про Каїна й Авеля.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua