• USD 36.6
  • EUR 38.4
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Резніков сказав, чи піде Україна на територіальні поступки Росії

Україна не погодиться на територіальні поступки Росії, оскільки було пролито надто багато крові українців

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Вони (Росія – ред.) намагаються створити достатньо хаосу, паніки та страху, щоб змусити нас підписати акт про капітуляцію. Це не спрацювало. Ми навіть близько не підійшли до такого настрою", – сказав він.

Резніков підкреслив, що Україна зараз потребує швидкої допомоги Заходу, щоб зупинити тиск Росії. Адже на деяких ділянках фронту у Росії в десятки разів більше одиниць техніки, ніж в українських військових.

Український міністр додав, що системи залпового вогню мають "найближчим часом, можливо за тиждень чи два" прибути в Україну. Але Україна потребує великої їх кількості і якнайшвидше, а подальше постачання техніки може залежати від того, як Росія відреагує на її розміщення.

Резніков наголосив, що українська армія готова повністю перейти на типи озброєння та спорядження за стандартами НАТО протягом місяця. Тому, за його словами, сумніви партнерів у спроможності українських військових є невиправданими.

Міністр оборони зазначив, що війна Росії проти України показала, що союзники України більше говорять про права та свободу людини, ніж захищають їх.

"Бюрократія і прагматизм Заходу виявилися набагато сильнішими за його цінності", — сказав Резніков.

Для Франції та Німеччини Україна є дратівливою перешкодою на шляху до комфортного життя, вважає він.

Резніков, враховуючи свій досвід ведення переговорів щодо Донбасу у 2020-2021 роках, зазначив, що Росія не вважає мирні угоди постійними. Це унеможливлює традиційне перемир'я з Кремлем, як би того не бажав президент Франції Еммануель Макрон, який сказав, що Росію не можна "принижувати".

Міністр наголосив, що коли настане час, Україна вестиме переговори про нову архітектуру безпеки в Європі, що означає гарантії безпеки від країн, яким вона довіряє.

Як повідомляла "ДС", раніше президент США Джо Байден оголосив про постачання в Україну нової партії озброєння, зокрема РСЗВ HIMARS.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua