• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Ринок землі: Малюська назвав ймовірність скасування реформи

Імовірність того, що Конституційний суд скасує земельну реформу вкрай невелика

facebook.com/minjust.official
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на прес-конференції міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми не очікуємо негативних рішень від Конституційного суду, тому що ринок землі і право розпорядження землею є конституційним базовим правом людини. Є рішення Європейського суду, в якому констатується цей факт, тому мені важко уявити, що можливість продажу землі можна назвати неконституційною", — зазначив він.

Міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко в ході конференції уточнив, що запровадження ринку землі в парламенті підтримали депутати більшості парламентських фракцій. За його словами, в разі теоретичного скасування КС земельної реформи, Верховна Рада повторно розгляне і підтримає аналогічний законопроєкт.

Міністр агрополітики зазначив, що раніше існуюча ситуація із забороною на продаж землі була абсолютним порушенням прав людини. Як приклад він навів практику Європейського суду з прав людини, який задовольняв позови громадян України про порушення їх права на розпорядження землею.

3 червня Велика палата Конституційного суду відклала розгляд об'єднаного клопотання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні.

Відповідно до закону, з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua