• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Поява Тупицького біля дверей КСУ спричинила перенесення засідання щодо ринку землі

Велика палата Конституційного Суду відклала розгляд подання щодо конституційності закону про відкриття ринку землі до розгляду клопотання стосовно участі у розгляді справи звільнених з посад судей КСУ Олександра Тупицького і Олександра Касмініна

Будівля КСУ
Будівля КСУ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це оголосив заступник голови КС Сергій Головатий, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Зокрема, народний депутат від ОПЗЖ Василь Німченко вчергове наполягав на тому, що у засіданні мають брати участь Тупицький і Касмінін, яких не пускають до будівлі суду.

Судді пішли у нарадчу кімнату, де постановили, що КСУ бере перерву для розгляду цього клопотання.

Про час, коли буде продовжено розгляд справи, у суді обіцяють поінформували додатково.

Перед цим Німченко уже направляв клопотання про можливість участі суддів Тупицького і Касмініна у розгляді справи щодо відкриття ринку землі.

Серед іншого, Німченко просив КС ухвалити акт, який має визначити статус суддів КС Тупицького і Касмініна, котрих 3 червня під час розгляду земельної справи знову не пустили у приміщення суду.

Після розгляду цього клопотання Головатий оголосив, що Тупицький і Касмінін не можуть взяти участі у розгляді справи, оскільки їх із 19 січня не пропускають до будівлі КС працівники Управління державної охорони.

Як писала "ДС", 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Як повідомлялося, у четвер, 3 червня, Велика палата КС продовжила розгляд обʼєднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні.

Ініціатори конституційного подання стверджують, що ухвалення парламентом закону відбулося з порушенням, а його положення суперечать приписам Конституції.

Вони заявляють, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Суддями-доповідачами у цій справі виступають Ігор Сліденко й Олександр Литвинов.

КС розпочав розгляд справи щодо конституційності закону про відкриття ринку землі 29 вересня 2020 року, однак тоді слухання відклали на прохання представника Президента у КС Федора Веніславського.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua