• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Рішення суду по Атрошенку – це спроба залякати представників місцевого самоврядування, - Асоціація міст України

Суддя Львівського апеляційного суду, який ухвалював рішення стосовно Владислава Атрошенка, фактично одноосібно позбавив чернігівців права на місцеве самоврядування

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Асоціації міст України, передає "ДС".

"Рішення суду щодо відсторонення мера Чернігова — загроза демократії в Україні. Львівський апеляційний суд 01 лютого 2023 року прийняв рішення, яким мера міста притягнув до відповідальності, що перевищує санкцію статті, застосованої щодо посадовця. Суддя Головатий Василь Ярославович одноосібно позбавив виборців Чернігова їх права на місцеве самоврядування", — зазначають в АМУ.

Асоціація міст України має намір оскаржувати це рішення в міжнародних організаціях. 

"Відсторонення від посади мера 300-тисячного міста, обласного центру, — це виклик демократичним надбанням України. Владислав Атрошенко оскаржуватиме це рішення в Європейському суді. Асоціація міст України буде звертатися до міжнародних організацій, що об‘єднують органи місцевого самоврядування. Справа Атрошенка — коли через суд, за адміністративне порушення відсторонюють від посади, на яку його обрала громада, — це прецедент. Це — спроба залякати представників місцевого самоврядування. Ми воюємо з російськими варварами не для того, щоб хтось будував подібний антидемократичний режим в нашій країні", — заявив голова АМУ Віталій Кличко. 

Як повідомлялося, 1 лютого Львівський апеляційний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції про прозбавлення мера Чернігова Владислава Атрошенка права обіймати протягом року посаду міського голови. Мери міст-мільйонників, а також інші мери, які прибули на суд підтримати Владислава Атрошенка, назвали це рішення загрозою демократії. 

    Реклама на dsnews.ua