• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Ризики є: експерт назвав наслідки офшорного скандалу для Зеленського

Для президента Володимира Зеленського є певні ризики через офшорний скандал, пов'язаний з витоком фінансової інформації, відомий як Pandora papers, однак на внутрішньополітичній ситуації це не відіб'ється

Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко під час пресконференції в Інформаційному центрі "Система", передає "ДС".

"Новий офшорний скандал Пандора Пейперс нічим не закінчиться. Тому що інші новини, пов’язані зі зміною керівництва Верховної Ради, все це перекрили… Безумовно, іміджеві втрати для Зеленського та його команди будуть. Там згадуються його партнери. Тому будуть певні ризики, що буде якась хвиля в міжнародних ЗМІ, будуть", — сказав він.

За словами експерта, офшорний скандал ніяк не вплине на внутрішньополітичну ситуацію і не спровокує політичну кризу. На рейтингах глави держави це теж особливо не позначиться. Однак в перспективі це може негативно позначитися на позиціях Зеленського.

"Є ризик для Зеленського — накопичення токсичності. Тут є проблема, тому варто уникати таких критичних обставин", — переконаний Фесенко.

Як повідомляла "ДС", 3 жовтня було оприлюднено масштабне журналістське розслідування документів офшорних компаній Pandora Papers. У розслідуванні фігурували фірми президента Володимира Зеленського, глави СБУ Івана Баканова, позаштатного помічника президента Сергія Шефіра, а також зв'язок цих компаній з фірмами олігарха Ігоря Коломойського і справою про розкрадання коштів з "Приватбанку". На офшорні компанії Зеленського та інших "кварталівців" оформлена, зокрема, елітна нерухомість в Європі.

Крім того, в розслідуванні Pandora Papers фігурують й інші впливові українці.

В Офісі президента заявили, що інформація про офшори Зеленського не є компрометуючою.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua